Gra o Tron

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Forum aktualnie zamknięte.


+4
Eryk Greyjoy
Elbereth Tully
Alys Baratheon
Pan Admin
8 posters

    Wielka Uczta.

    Sophia
    Sophia
    Moderator


    Liczba postów : 174
    Join date : 02/06/2014
    Age : 26

    Wielka Uczta. - Page 4 Empty Re: Wielka Uczta.

    Pisanie by Sophia Czw Cze 12, 2014 7:03 pm

    Po pojedynku Sophia postanowiła się ulotnić. Nikt tego nie zauważył - na szczęście. Pozwiedzała sobie trochę okolicę i dość szybko wróciła, akurat na sam koniec uczty. Miała nadzieję, że nikt nie spostrzeże, iż wchodzi tu. Teraz zostało tylko znaleźć brata i spytać co będzie dalej.
    Zauważyła go stojącego z Morią. Nie było to nic dziwnego, bo od samego początku tylko romanse z nią interesowały brata. Trochę się zawahała. Nie wiedziała czy na pewno może przerwać im rozmowę. W końcu się jakoś rozkręciła, a z opowiadań innych Torowi trudno będzie zdobyć tą dziewczynę. Słyszała, że jest trochę zadziorna. Z punktu widzenia Sophii było to niezmiernie zabawne, choć i tak życzyła bratu tylko dobrych rzeczy. Mimo wszystko był dla niej jedyną bliską osobą.
    Po chwili podszedł do nich jakiś młodzieniec. Nie znała go. Nigdy za bardzo nie interesowała się innymi rodami, a przynajmniej ich krewnymi. Wiedziała jedno - to dość wysoko postawiona osoba. Łatwo to zauważyć, gdyż sama prezencja o tym mówi.
    Zaczęła iść w ich kierunku lekkim i wolnym korkiem. Brązowookiej nie było śpieszno. Ciekawe czy braciszek zauważył moją nieobecność... Idąc tak, spoglądała na nieznajomego. Zastanawiała się czy winna się przedstawić. Zrezygnowała dość szybko.
    Nagle przypomniała sobie o księdze, którą ma jej pożyczyć Lord Stark. Dopadło ją lekkie zniecierpliwienie. Jeśli zostaną tu na dłużej - a po minie brata wywnioskowała, że tak - to musi mieć przecież co robić.
    - Witajcie. - dygnęła, przenosząc wzrok na brata. - Co zamierzasz począć teraz, kiedy już wszyscy wychodzą? - odpowiedź była oczywista, ale czasami warto jednak spytać.
    Torrhern
    Torrhern


    Liczba postów : 260
    Join date : 29/05/2014
    Age : 29
    Skąd : Koniec Burzy

    Wielka Uczta. - Page 4 Empty Re: Wielka Uczta.

    Pisanie by Torrhern Czw Cze 12, 2014 11:24 pm

    -Witaj stary przyjacielu. A w Końcu Burzy jak zawsze, po staremu. Mam dla ciebie prezent, mam kilkuletniego wilkora Błyskawice. Zauważyłem że bardzo dobrze czuje się na północy. Ostatnio nie ma zbyt wiele czasu się nim zajmować. Chciałbym ci go oddać (z powodu licznych protestów użytkowników, że Baratheon ma wilkora) co ty na to??? - rzekł Tor do podchodzącego Jaimiego. Po chwili do grupki dołączyła jego siostra Sophia.Przywitała się po czym zadała pytanie bratu.
    -Droga siostro zamierzam jeszcze chwilę tu posiedzieć i porozmawiać z Moirą. Ty jeśli chcesz możesz udać się do swoich komnat. Nie wiem czy wiesz ale po uczcie wyjeżdżam na mur wraz z Roshem. Nie wiem czy będziesz chętna pojechać. Jeżeli nie to będę miał dla Ciebie pewną misję do wypełnienia. Będziesz reprezentować nasz ród. Szczegóły misji opowiem Ci jutro jeśli pozwolisz.. Byłbym zapomniał. Jaime to moja młodsza siostra Sophia. Poznajcie się.. -odpowiedział.
    Jaime Stark
    Jaime Stark


    Liczba postów : 104
    Join date : 07/06/2014
    Skąd : Winterfell

    Wielka Uczta. - Page 4 Empty Re: Wielka Uczta.

    Pisanie by Jaime Stark Czw Cze 12, 2014 11:44 pm

    -Wilkor? No cóż, zawsze chciałem mieć psa, tym bardziej własnemu herbowi nie odmówię - odpowiedział Jaime uśmiechając się szeroko.
    Wówczas podeszła do nich młoda dziewczyna, którą Tor przedstawił mu jako swoją siostrę. Jaimego zdziwiły krótkie włosy Sophii, raczej rzadko spotykane u wysoko urodzonych panien. Jednak nie mógł powiedzieć, że mu się nie podobają.
    -Miło mi cię poznać pani. Jestem Jaime Stark, kuzyn lorda Rosha - powiedział, po czym zwrócił się do Torrherna - Czyżbyś chciał wysłać ją do Wysogrodu? Słyszałem, że mój kuzyn mnie chce zgotować podobny los.
    Sophia
    Sophia
    Moderator


    Liczba postów : 174
    Join date : 02/06/2014
    Age : 26

    Wielka Uczta. - Page 4 Empty Re: Wielka Uczta.

    Pisanie by Sophia Pią Cze 13, 2014 12:13 am

    Jednak brat postanowił ją przedstawić. To dobrze, że go znał. Sophia nigdy nie zagłębiała się w znajomości Torrherna. Jakoś to ją nie interesowało, jak mnóstwo innych rzeczy. A wyprawa na mur? Mogłaby być naprawdę ciekawa, choć nie spotkałby tam dziewczynę żadne dobre rzeczy. Musiała teraz zdecydować.
    - Mnie również jest miło. - odpowiedziała Jaimemu.
    Okazało się, że dopiero co poznany chłopak wybiera się w to samo miejsce. Czyli ta misja może miała jakiś większy cel? Zazwyczaj Sophia trzymała się od takich rzeczy z daleka. To ją nieco zaciekawiło. Musiała teraz tylko poczekać, aż odpowie blondynowi.
    - Bracie, to zgodzę się wypełnić daną mi przez Ciebie misję. - dziwnie to zabrzmiało, jakby właśnie nie prośba Tora, tylko obecność Jaime'a wpłynęła na decyzję dziewczyny. Modliła się o to, by źle tego nie zrozumiano. Chociaż braciszek dobrze wiedział, jaki brązowowłosa ma stosunek do tego typu rzeczy. Gorzej już z nowo poznanym.
    Torrhern
    Torrhern


    Liczba postów : 260
    Join date : 29/05/2014
    Age : 29
    Skąd : Koniec Burzy

    Wielka Uczta. - Page 4 Empty Re: Wielka Uczta.

    Pisanie by Torrhern Pią Cze 13, 2014 12:36 am

    Tor wyraźnie ucieszył się na obie wieści.
    -Jaime jutro pokażę ci wilkora bo teraz kazałem go wypuścić do lasu. Nie lubi on takich spotkań. Wiedz tylko, że prawdopodobnie wyruszy z Tobą i Alys. -odpowiedzał kuzynowi Rosha, widocznie unikając odpowiedzi na temat wyjazdu siostry. Teraz zwrócił się do siostry.. Jestem rad z twojej zgody. Bałem się że odmówisz. Tak to prawda w tę samą stronę wybiera się on.. wskazał na Jaimego.. i Lady Alysa. Co do szczegółów to przyjdź jutro do mojej komnaty. Wszystko ci wytłumaczę.
    Moira Stark
    Moira Stark


    Liczba postów : 30
    Join date : 31/05/2014
    Skąd : North

    Wielka Uczta. - Page 4 Empty Re: Wielka Uczta.

    Pisanie by Moira Stark Pią Cze 13, 2014 4:51 pm

    Moirze zaczęło już delikatnie szumieć w głowie po tych kielichach wina, które wypiła. Nie przeszkadzało jej to jednak, by nalać cobie kolejny. Musiała rzec, że całkiem przyjemnie jej się konwersowało z Lordem Baratheonem. Nie mogła się nadziwić ile ważnych osobistości pojawiło się na Północy. No i po co to wszystko? Tego też nie potrafiła zrozumieć. W zasadzie, co ją to obchodziło. Ona miała tutaj tylko siedzieć i się uśmiechać, nie miała nic do gadania, a szkoda, mało kto wiedział, że była ona całkiem bystra i nieźle znała się na dyplomacji. Jeszcze kiedyś zobaczą, będzie starsza, bardziej szanowana to zauważą, że kobiety także coś znaczą. Nieco denerwowało ją to, że płeć piękna była lekceważona, jedną z misji jej życia było pokazać mężczyznom jak bardzo się mylili.
    Gdy tak gawędziła z Jeleniem pojawił się jej kuzyn, posłała mu uśmiech. Tak, Moira się uśmiechała! Kto by się spodziewał, pojawiła się też jeleniowa siostra.
    - Witaj Lady Sophio.- Rzekła, gdy ta znalazła się koło nich. No i dolała sobie po raz kolejny wina, najwyraźniej bardzo jej smakowało.
    Jaime Stark
    Jaime Stark


    Liczba postów : 104
    Join date : 07/06/2014
    Skąd : Winterfell

    Wielka Uczta. - Page 4 Empty Re: Wielka Uczta.

    Pisanie by Jaime Stark Pią Cze 13, 2014 7:26 pm

    Jaime był zadowolony z przebiegu rozmowy z Torrhernem, naprawdę cieszył się, że znów go widzi. Ucieszyła go też wieść o kolejnym członku kompanii ruszającej do Wysogrodu.
    -Doskonale, czym więcej ludzi tym weselej. Miałem zamiar wyruszyć jutro wieczorem by w ciągu nocy i następnego dnia dotrzeć do Fosy Cailin. Mam nadzieję, że to nie będzie problemem. - Jaime uśmiechnął się do Tora i jego siostry, po czym odwrócił się do swojej kuzynki. Moira posłała mu jeden ze swoich rzadko spotykanych uśmiechów.
    - Kochana siostro widzieć cię na uczcie to jak oglądać wilka zamkniętego w klatce. Myślałem, że nie lubisz tego rodzaju przyjęć. - uśmiechnął się szeroko - Ale kilka kielichów wina na pewno pomogło. Teraz muszę was przeprosić, trzeba poczynić przygotowania do wyjazdu.
    Jaime roześmiał się jeszcze patrząc na podchmieloną kuzynkę, po czym ruszył do wyjścia wołając swojego giermka.
    Sophia
    Sophia
    Moderator


    Liczba postów : 174
    Join date : 02/06/2014
    Age : 26

    Wielka Uczta. - Page 4 Empty Re: Wielka Uczta.

    Pisanie by Sophia Pią Cze 13, 2014 8:11 pm

    Sophia stała jeszcze tu przez chwilę spoglądając na tą trójkę. Wydawali się być tak odlegli lub odgrodzeni szkłem. Brązowooka mogła tylko przyglądać się ich relacjom. Zawsze tak było. Mimo słów, jakie wypowiadała do ludzi, nie czuła, że ktoś jest naprawdę blisko. Znała budowę uczuć, ale nie była w stanie ich w pełni zrozumieć. Czasami czuła się, jak gdyby była tylko pustą skorupą. Czy to znaczy, że nie miała w ogóle uczuć? Oczywiście, że nie. Jedyną osoba, jaką darzyła uczuciem, był jej brat. Jednak i przy nim pozostała pewna granica, której Sophia nie mogła przekroczyć.
    Miło było czasami popatrzeć na dobre relacje innych. Szczególnie, kiedy widzi się rzadkie uśmiechy. Moria i Jaime musieli mieć naprawdę dobre relacje. Choć może to tylko przez to, że Lady Stark wypiła za dużo wina? Interesujące.
    Jaki stosunek do wina miała Sophia? Też je lubiła, ale rzadko kosztowała. Tak bez powodu. Po prostu inne napoje bardziej jej smakowały.
    Później Jamie poszedł do swoich komnat.
    - Na mnie też już czas. Z jakiegoś dziwnego powodu jestem zmęczona. - pogoda ostatnio często się zmieniała, a brązowowłosa zawsze wtedy była słabsza.
    Pożegnała się i wyszła. Docierając do celu, otworzyła drzwi i weszła do pomieszczenia. Od razu miała zamiar pójść spać. Nie potrzebowała służki do przygotowania posłania, oraz przebrania się. Nigdy nie lubiła, kiedy ktoś ją dotykał.
    Elbereth Tully
    Elbereth Tully
    Administrator


    Liczba postów : 312
    Join date : 31/05/2014
    Age : 27
    Skąd : Riverrun

    Wielka Uczta. - Page 4 Empty Wielka Uczta

    Pisanie by Elbereth Tully Pią Cze 13, 2014 9:27 pm

    Ten dzień nie był najlepszym na podróż. Od samego rana wiał potężny wiatr, a na dodatek zanosiło się na deszcz. Jednak perspektywa jazdy w taką pogodę nie przerażała Beth, co więcej, wywołała na jej twarzy dziwny uśmiech. Przynajmniej będę mogła wypróbować umiejętności nowego konia... Nie miała za złe Krakenowi, że najpierw zapragnął udać się na wyspy, to było jej nawet na rękę. Wiedziała, że teraz powinna zająć się swoją młodszą siostrą. Blanche miała ciężki charakter i z pewnością nie była zadowolona, gdy usłyszała o jej zaręczynach. Poza tym jeszcze ta sprawa ze śmiercią maestra... Beth czuła, że jej słodka siostrzyczka mogła w tym maczać palce, dlatego postanowiła porozmawiać z nią, jak tylko wróci do Riverrun. Panna Tully pożegnała się ze wszystkimi, po czym udała się w swoją stronę. Ciekawa była, kiedy ich znowu zobaczy...
    Torrhern
    Torrhern


    Liczba postów : 260
    Join date : 29/05/2014
    Age : 29
    Skąd : Koniec Burzy

    Wielka Uczta. - Page 4 Empty Re: Wielka Uczta.

    Pisanie by Torrhern Pią Cze 13, 2014 11:25 pm

    Tor pożegnał się z wychodzącymi Jaimem, siostrą i Lady Tully.. A więc wszyscy już wyszli. Czas i na mnie, od tego wina zrobiło mi się ciężko. Nigdy go nie lubiłem, zawsze wolałem piwo.. Zwrócił się do swojej towarzyszki przez większą część uczty.. Przepraszam Cię droga Moiro. Twoje towarzystwo umiliło mi jak narazie pobyt tutaj. Nie wiem nawet kiedy ta uczta minęła. Jednak i pora na mnie. Mam nadzieję, że nie zanudziłem Ciebie. Wiedz jednak, że zostaje jeszcze w Winterfell kilka dni dopóki nie wyjadę z Twoim bratem na mur. Niech prezent służy Ci dobrze. Więc chyba do zobaczenia, czyż nie.. Baratheon pożegnał dziewczynę, wstał ociężale z krzesła, ucałował Starkównę w rękę po czym podszedł do Rosha i rzekł.. Przyjacielu dziękuję Ci za ucztę. Była doprawdy imponująca. Przyjemnie będę ją wspominał. Jednak i na mnie przyszedł czas. Teraz udam się do swoich komnat. Mam nadzieję, że wybierzesz się ze mną na mur. Jeśli z powodu rany nie dasz rady, to cóż pojadę sam.. Tor pożegnał się ze Starkiem, rzucił ostanie spojrzenie dziewczynie, z którą tak ochoczo rozmawiał i ruszył chwiejnym krokiem w stronę drzwi. Po wejściu do siebie zauważył, że przygotowano już dla niego balię z gorącą wodą. Pośpiesznie rozebrał się, zerwał bandaże oplatające go i wskoczył do wanny. Po godzinie czuł się jak nowo narodzony. Położył się na łożu i zaczął rozmyślać nad tym co się wydarzyło. Nawet nie wiedział kiedy usnął..

    Sponsored content


    Wielka Uczta. - Page 4 Empty Re: Wielka Uczta.

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Wto Mar 19, 2024 7:49 am