Forum aktualnie zamknięte.


  Wodne Ogrody

  Share
  avatar
  Elijah Martell

  Liczba postów : 162
  Join date : 06/06/2014
  Skąd : Dorne

  Wodne Ogrody

  Pisanie by Elijah Martell on Sob Cze 07, 2014 4:05 pm

  Wodne ogrody są jednym z niewielu miejsc na wschodnim półwyspie Dorne gdzie można zobaczyć tyle różnych gatunków roślinności w jednym miejscu. Jasny, różowy marmur zdobi ogród i dziedziniec, a tarasy z widokiem na liczne baseny i fontanny kryją się w cieniu drzew pomarańczowych.

  Pałac najpiękniejszy jest na jesień; dni są wtedy gorące, a noce chłodne, od morza niezmiennie wieje słony wiatr a fontanny i baseny zapewniają dobrą zabawę. Dzieci z wszystkich szczebli społecznych i obszarów Dorne są wysyłane pod opiekę do Wodnych Ogrodów, gdzie mogą bawić się razem na plażach i w basenach. Nagrzany dziennym słońcem marmur oddaje ciepło w nocy, dzięki czemu nie trzeba było budować tu palenisk do ogrzewania komnat.

  Architektura Wodnych Ogrodów to przykład kunsztu artystycznego, nie spotykanego nigdzie indziej w Westeros. Sam pałac przyozdobiony jest licznymi płaskorzeźbami. Strzeliste dachy małych wież widokowych nadają im specyficznego stylu. Masywne okrągłe kolumny z pomarańczowego piaskowca, porośnięte bujną winoroślą, upiększają krajobraz.

  Do wodnych ogrodów często przybywają artyści z całego Dorne i nie tylko. Szukają tu inspiracji i spokojnego miejsca gdzie mogą bez zmartwień tworzyć. Władcy Dorne zawsze z chęcią kupowali ich dzieła, dzięki czemu w Wodnych Ogrodach można podziwiać liczne rzeźby i obrazy.

   Obecny czas to Nie Maj 20, 2018 9:14 pm