Forum aktualnie zamknięte.


  Sala Narad

  Share
  avatar
  Elijah Martell

  Liczba postów : 162
  Join date : 06/06/2014
  Skąd : Dorne

  Sala Narad

  Pisanie by Elijah Martell on Nie Cze 08, 2014 1:44 am

  Wchodząc do sali narad w Słonecznej Włóczni ma się wrażenie jakby wkraczało się do pracowni kartografów, bowiem ściany przyozdobione są licznymi płaskorzeźbami przedstawiającymi mapy, takie jak mapa Dorne i jego stolicy czy mapa całego Westeros. Jednak ta najbardziej pokaźna mieści się na stole, ogromnym okrągłym stole zbudowanym z białego dębu z wyrytą, bardzo szczegółową mapą Westeros. Na mapie stoją drewniane figurki przedstawiające żołnierzy.
  Na ścianach umieszczono szerokie strzeliste okna a nad stołem wisi wielki okrągły żyrandol, tak aby zapewnić możliwie jak najlepsze oświetlenie mapy.


  Ostatnio zmieniony przez Elijah Martell dnia Pon Cze 09, 2014 10:54 pm, w całości zmieniany 1 raz
  avatar
  Elijah Martell

  Liczba postów : 162
  Join date : 06/06/2014
  Skąd : Dorne

  Re: Sala Narad

  Pisanie by Elijah Martell on Pon Cze 09, 2014 1:11 am

  Elijah wszedł do sali narad, zamykając za sobą drzwi. Zastanawiał się nad przyszłością Dorne. Potrzebował rozeznania w sytuacji geograficzno-politycznej, potrzebował map.
  Spojrzał na największą mapę, tą na stole z białego dębu. "No tak... co my tu mamy... wojna północ-południe." - pomyślał, po czym skierował wzrok w stronę Dorne. "A na samym południu Dorne... neutralne Dorne..." - Elijah zastanowił się chwilę i pomyślał - "To rodzi ciekawe możliwości".
  Był mocno skupiony, zaczął chodzić wokół stołu jednocześnie cały czas patrząc na mapę. Chciał chłodno i logicznie ocenić sytuacje. Wreszcie stanął na wprost mapy i zaczął mówić do siebie w myślach.
  "Dwie strony konfliktu - trzy możliwości. Neutralność jest wygodna, jednak ryzykowna. W myśl zasady - nie jesteś z nami to jesteś przeciwko nam... tak... tak mogą pomyśleć..." - skierował wzrok w stronę Reach i ziem zachodnich - "Sojusz z Tyrellami byłby najprostszym wyborem z racji naszego położenia..." - Spojrzał w stornę północy - "Jednak północy na pewno przydałby się sojusznik na tyłach wroga... na pewno dużo by dali za taki pakt... Jednak gdyby połączone siły Tyrellów i Lannisterów pomaszerowały na Dorne... zgnietli by nas przewagą liczebną... a wsparcie z północy to kwestja tygodni marszu... no chyba że Baratheonowie... "
  Elijah spojżał w okno, był piękny słoneczny dzień.
  - Zobaczymy która strona pierwsza się odezwie. - powiedział po cichu do siebie. Po chwili dodał już kierując się w stronę drzwi:
  -Poczekamy, zobaczymy...

   Obecny czas to Pon Sty 21, 2019 7:04 am