Gra o Tron

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Forum aktualnie zamknięte.


3 posters

    Półksiężyc

    Sveltana
    Sveltana


    Liczba postów : 49
    Join date : 13/07/2014

    Półksiężyc  Empty Półksiężyc

    Pisanie by Sveltana Nie Lip 13, 2014 5:56 pm

    Dom publiczny należący do Sveltany, odziedziczony po jej przybranym ojcu.
    Wnętrze trzypiętrowego budynku składa się z licznych małych pokoi, wąskich korytarzy między nimi oraz obszernego holu wejściowego na parterze. Każdy pokój zdobi wąskie i wysokie okno z czerwonymi zasłonami oraz szerokie łoże z dekoracyjnym posłaniem.
    Sveltana
    Sveltana


    Liczba postów : 49
    Join date : 13/07/2014

    Półksiężyc  Empty Re: Półksiężyc

    Pisanie by Sveltana Pią Sie 08, 2014 12:02 am

    Południe. Miasto jak zwykle o tej porze było zatłoczone i pełne gwaru. Niezliczeni ludzie przelewali się wąskimi uliczkami, dzieci biegały we wszystkie strony. Sveltana wraz z Irmą przechodziły między szarymi obywatelami stolicy. Drogę torowało im dwóch najemników, których Ana zawsze trzymała przy sobie podczas przemieszczania się po mieście.
    Po kilkuminutowym spacerze Sveltana ze swoją służką wkroczyły do Półksiężyca. Poczuła ulgę opuszczając skąpane w upalnym słońcu ulice.
    Po zdjęciu swej czerwonej opończy Ana zwróciła się do Irmy:
    - Zostań tutaj - Irma kiwnęła głową.
    Sveltana udała się na wyższe piętro. Na schodach spotkała swojego zaufanego przyjaciela, któremu oddała Dom pod opiekę na czas jej nieobecności.
    - Pani! Wróciłaś!
    - Tak Joshua, wróciłam i mniemam iż masz dla mnie wieści.
    - Oczywiście, wydarzyło się kilka ciekawych rzeczy pod twoja nieobecność Pani...
    - Nie o to pytam. - Przerwała Sveltana - Pytam czy pojawił się już nasz gość specjalny.
    - Gość? Ach tak! Przybył tu rankiem. Pozwól iż cię do niego zaprowadzę Pani.
    Sveltana uśmiechnęła się i kiwnęła głową na znak aprobaty.
    Po przejściu kilku stopni i przekroczeniu paru progów. Joshua stanął przed jednymi z drzwi.
    - Tutaj pani.
    - Dziękuję Joshua, możesz odejść.
    Joshua odszedł w głąb korytarza. Sveltana otworzyła drzwi i wkroczyła do pokoju.
    Mistrz Gry
    Mistrz Gry


    Liczba postów : 512
    Join date : 25/06/2014

    Półksiężyc  Empty Re: Półksiężyc

    Pisanie by Mistrz Gry Pią Sie 08, 2014 12:11 am

    Sir Samuel Stone przybył do Królewskiej Przystani kilka dni temu i od tamtej pory nie opuszczał burdelu, w którym miał czekać na informacje. Jednak nie narzekał na swoje położenie, właściwie to był całkiem zadowolony, musiał tylko uważać, żeby nie wydać wszystkich pieniędzy otrzymanych od kompanii. Był miło zaskoczony gdy raczyła go odwiedzić czarnowłosa właścicielka przybytku. Może nareszcie będę mógł złożyć jakiś raport.
    - Pani, jestem sir Samuel Stone. Nie przedstawiono nas sobie, ale widziałem cię w naszym obozie, czy wydarzyło się coś godnego uwagi naszego przyjaciela?
    Sveltana
    Sveltana


    Liczba postów : 49
    Join date : 13/07/2014

    Półksiężyc  Empty Re: Półksiężyc

    Pisanie by Sveltana Pią Sie 08, 2014 12:23 am

    Sveltana usiadła na jednym z krzeseł, założyła nogę na nogę i powiedziała:
    - Oj wydarzyło się. - Spojrzała na Samuela i uśmiechnęła się - Chociaż nie wiem czy czy twojego pana ucieszą te wieści. - Przerwała na chwilę, wahała się czy wyjawić całą prawdę. Westchnęła i dodała - Do króla przybył kuzyn Orda Lannistera. Prosił o wsparcie dla floty Lwów podczas ataku na Żelazne Wyspy. Odyn się zgodził. Wyspiarze będą mieć kłopoty.
    Ana uniosła brew i czekała z zaciekawieniem na reakcję Samuela.
    Mistrz Gry
    Mistrz Gry


    Liczba postów : 512
    Join date : 25/06/2014

    Półksiężyc  Empty Re: Półksiężyc

    Pisanie by Mistrz Gry Pią Sie 08, 2014 12:30 am

    Samuel musiał przetrawić nową informację. Daemon rzeczywiście miał nadzieję na poparcie wyspiarzy, jednak liczył również na wsparcie lwów. Jednak skoro Lannisterowie dogadują się dobrze z Targaryenami... stali się potencjalnym wrogiem. Stone pomimo nieprzyjemnych wieści zachował kamienną twarz, był człowiekiem Złotej Kompanii, a Złota Kompania nie okazuje lęku.
    - To rzeczywiście złe wieści Pani, ale jestem pewien, że uda nam się to wykorzystać. Natychmiast złożę raport.
    Sveltana
    Sveltana


    Liczba postów : 49
    Join date : 13/07/2014

    Półksiężyc  Empty Re: Półksiężyc

    Pisanie by Sveltana Pią Sie 08, 2014 7:43 pm

    - W takim razie zostawię cię sir. Mam obowiązki na dworze królewskim. - Powiedziała Sveltana jednocześnie wstając z krzesła.
    Po wyjściu z pokoju skierowała się na parter gdzie czekała na nią Irma i Joshua.
    - Nie spuszczaj z oka naszego "gościa", zrozumiano?
    - Oczywiście Pani. - Odparł Joshua lekko się wahając.
    - Wracamy na zamek. - Powiedziała Ana, tym razem do Irmy. Ta pokiwała głową i udała się w jej ślady.
    Sveltana
    Sveltana


    Liczba postów : 49
    Join date : 13/07/2014

    Półksiężyc  Empty Re: Półksiężyc

    Pisanie by Sveltana Nie Sie 31, 2014 2:46 pm

    Po otrzymaniu listu od dziewczynki, Sveltana niezwłocznie udała się do Półksiężyca. Samuel miał sprawę a Ana była niezwykle ciekawa o co chodzi.
    Po spacerze przez miasto Ana wkroczyła do wnętrza zamtuzu i nie zwracając uwagi na nikogo po drodze skierowała się do pokoju Samuela. Przez sąsiednie drzwi wychodził właśnie Joshua.
    - Jest w środku? - Zapytała Sveltana wskazując kciukiem na pokój Samuela.
    - Tak, czeka na panią.
    - Mówił ci o co chodzi?
    - Nie. Nie chce ze mną rozmawiać.
    - I dobrze. - Odparła Ana po czym weszła do środka.
    Samuel stał przy oknie, odwrócił się.
    - Jaka sprawa wymaga informowania mnie w tak niebezpieczny sposób? - Zapytała Ana z lekką irytacją w głosie.
    Mistrz Gry
    Mistrz Gry


    Liczba postów : 512
    Join date : 25/06/2014

    Półksiężyc  Empty Re: Półksiężyc

    Pisanie by Mistrz Gry Nie Sie 31, 2014 4:58 pm

    Samuela niecierpliwiło czekanie, ale wiedział, że Królewska Przystań to duże miasto i dziewczynce trochę zajmie odnalezienie Starszej nad Szeptaczami. Gdy w końcu przybyła kamień spadł mu z serca.
    - Zbliża się to na co czekaliśmy od dłuższego czasu. Wkrótce pod południową bramą pojawią się oddziały pod sztandarami Róży i Słońca, przybywające by chronić miasto przed nadciągającą flotą Greyjoya. Ktoś musi wpuścić ich do miasta w imieniu króla. Czy zgodziłabyś się to zrobić Pani? Jestem pewien, że nasz monarcha będzie niezwykle wdzięczny...
    Sveltana
    Sveltana


    Liczba postów : 49
    Join date : 13/07/2014

    Półksiężyc  Empty Re: Półksiężyc

    Pisanie by Sveltana Nie Sie 31, 2014 8:17 pm

    Sveltana słuchając Samuela uśmiechnęła się szeroko. Plan przejęcia stolicy był... godny podziwu. Szybki, sprawny i mało krwawy. Przynajmniej w założeniach.
    Ana usiadła na jedno z krzeseł i po chwili powiedziała:
    - No proszę. Nigdy się nie spodziewałam że od mojego widzimisię będzie zależeć tak wiele... Chociaż pewnie i tak zdobylibyście miasto prawda? Róże i Słońca razem... no i zapewne Złota Kompania, nie mylę się? - Sveltana westchnęła głęboko - No dobra, otworzę dla was bramy. Oczywiście w miarę możliwości. Nie jestem cholernym dowódcą wojskowym. Ale spokojnie, coś wymyślę. - Ana wstała i dopytała z ciekawości - To kiedy przybywają wojska? Nie mogę się doczekać aż poznam twojego pana.
    Mistrz Gry
    Mistrz Gry


    Liczba postów : 512
    Join date : 25/06/2014

    Półksiężyc  Empty Re: Półksiężyc

    Pisanie by Mistrz Gry Nie Sie 31, 2014 8:50 pm

    - Złote Płaszcze nie należą do najbystrzejszych, chyba nie będzie problemu, gdy członkini Małej Rady rozkaże im otworzyć wrota w imieniu króla. I ewentualnie dorzuci za to kilka złotych monet. - Mówiąc to Samuel uśmiechnął się i rzucił Sveltanie sakiewkę wypełnioną złotymi smokami. - Nie chcemy abyś musiała wydawać pieniądze z własnej kieszeni Pani.
    Sveltana
    Sveltana


    Liczba postów : 49
    Join date : 13/07/2014

    Półksiężyc  Empty Re: Półksiężyc

    Pisanie by Sveltana Wto Wrz 02, 2014 10:29 pm

    Sveltana podniosła mieszek i wyszła żegnając się i jeszcze raz potwierdzając otwarcie bramy.
    Gdy zeszła po schodach na parter poprosiła do siebie Joshuę. Zaprowadziła go na koniec jednego z korytarzy i powiedziała:
    - Za kilka dni będzie tu Złota Kompania, zamierzam otworzyć im bramę.
    Joshua zrobił dziwna minę
    - Tak dobrze słyszałeś, wejdą do miasta z zamiarem przejęcia tronu dla ich przywódcy. Tylko że... Odyn. Nie wiem co chcą z nim zrobić.
    - Rozumiem Pani. Chcesz go ostrzec?
    - Ostrzec? Nie. Zamierzam zabrać go tuż przed atakiem w... bezpieczne miejsce. Pamiętasz tę łudź rybacką, która należała do twojego ojca? Myślę że może nam się przydać. To będzie ostateczna spłata twojego długu. Już o nic cię nigdy nie poproszę. Przyrzekam. A wiesz że bardzo rzadko przyrzekam. - Powiedziała Sveltana lekko stłumionym głosem, lecz pełnym przejęcia.
    - Dobrze Pani zrobię co każesz.
    Sveltana jeszcze długo wyjaśniał swój plan wyprowadzenia króla poza miasto. Joshua słuchał.
    Po wszystkim Ana wróciła na zamek.


    Ostatnio zmieniony przez Sveltana dnia Sro Wrz 03, 2014 10:44 am, w całości zmieniany 1 raz
    Alys Baratheon
    Alys Baratheon


    Liczba postów : 223
    Join date : 30/05/2014
    Skąd : Wysogród

    Półksiężyc  Empty Re: Półksiężyc

    Pisanie by Alys Baratheon Wto Wrz 02, 2014 11:14 pm

    Rzut o to, czy Samuel podsłuchał rozmowę:
    http://kostnica.eu/roll/540632cfe7072/
    1-9 miało oznaczać, że tak, więc usłyszał o czym rozmawiano...

    Sponsored content


    Półksiężyc  Empty Re: Półksiężyc

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Czw Mar 28, 2024 3:50 pm