Forum aktualnie zamknięte.

Tawerna "Pod Żelazną Pierdołą"

Share
    Daemon

Liczba postów : 273

Tawerna "Pod Żelazną Pierdołą"

Pisanie by Daemon on Czw Lip 17, 2014 11:25 am

Lannisport jako jedno z największych miast Westeros cieszy się bogactwem, dlatego nie zdziwiło Daemona, że nawet najgorsza tawerna ma małą stajnię. W środku zastał dwóch chłopców stajennych.
    - Macie tu cztery srebrne jelenie, jeżeli ktoś będzie dobierał się do koni macie natychmiast mnie zawołać, zrozumiano? - Powiedział podając starszemu z nich monety, chłopcy skinęli głowami na znak, ze zrozumieli, a Smok mógł udać się do środka spokojniejszy.
    We wnętrzu tawerny było tłoczno i głośno, idealne miejsce na dyskretną rozmowę. "Żelazna Pierdoła" cieszyła się reputacją najgorszej i najniebezpieczniejszej knajpy w Lannisporcie. To tu spotykali się przemytnicy oraz wszelkiego rodzaju ludzie mający na pieńku z prawem, w takim miejscu niewielu szukałoby Daemona Blackfyre. Rozejrzał się za wolnym stolikiem, zobaczył jeden stojący na końcu sali pod ścianą. Idealnie, stolik na uboczu... Krzyknął do karczmarza aby podał mu piwo, po czym rozsiadł się przy stoliku i czekał na najemnika.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Daemon

Re: Tawerna "Pod Żelazną Pierdołą"

Pisanie by Daemon on Czw Lip 17, 2014 2:13 pm

Po dwudziestu minutach do karczmy weszło trzech ludzi, po chwili dwóch z nich wyszło, a trzeci rozejrzał się i skierował w jego stronę. Doskonałe wyczucie czasu. Smok wypił łyk piwa, nieznajomy usiał przy stole i przywitał się zgodnie ze zwyczajem z Essos.
    - Valar dohaeris - Odpowiedział Deamon przyglądając się przybyszowi. - Sahar Bathor jak mniemam? Jestem sir Hugh spod Sosny, miło mi cię nareszcie spotkać.
    Smok wymówił imię ze szczególnym naciskiem i skinął na tarczę z wymalowaną sosną na biało-złotym tle. Upił kolejny łyk piwa, cały czas przyglądając się Bathorowi. W fioletowych oczach można było dostrzec... zainteresowanie.
    - Oberżysto piwo dla mojego przyjaciela! - Zawołał, po czym zwrócił się do Bathora. - Nie chcemy chyba radzić o suchym pysku, prawda? Ale nie owijajmy w bawełnę, jak zapewne wiesz moja rodzina ma prawa do tych ziem. Jestem ciekaw czy byłbyś zainteresowany zyskami, jakie przyniesie mi odzyskanie ich?
    Daemon

Pisanie by Daemon on Czw Lip 17, 2014 2:42 pm

- W królestwie panuje chaos, to doskonały moment aby oderwać kawałek dla siebie. Tyrell i Martell walczą w Krainach Burzy. Lord Lannister ostatnio jest w kiepskim zdrowiu, nowy Lord Orlego Gniazda nie żyje, a górskie klany radzą w Runestone. Północ zaś jest w szoku po nagłej śmierci Rosha Starka. Wydaje mi się, ze wsparcia możemy szukać u Lorda Greyjoya, Żelaźni Ludzie zawsze lubili walczyć i zawsze chcieli mieć tereny na kontynencie. - Daemon zamilkł na chwilę, zastanawiał się ilu lordów chowa jeszcze urazę do Targaryenów za krzywdy wyrządzone im po pierwszej wojnie domowej Czarnego Smoka. - Gdy zażądam korony poprze nas wielu mniejszych lordów, nie zapomnieli co wycierpiały ich rodziny z rąk Targaryenów po przegranej wojnie. Inni... no cóż, zegną kolana albo ich zniszczę. Jednak nie zaczynajmy od razu od największej nagrody, na początek coś mniejszego. Mówisz, że znasz profile lordów, gdzie ty byś uderzył najpierw?
    Daemon

Pisanie by Daemon on Czw Lip 17, 2014 3:07 pm

Daemon przysłuchiwał się planowi Bathora z zainteresowaniem, zdobycie Północy byłoby dużym sukcesem i pierwszym krokiem w stronę odzyskania korony.
    - Tak, ten plan może się udać. Jeżeli chodzi o flotę, Złota Kompania także ma wielu przyjaciół na wschodzie, nie sądzę żeby transport był problemem. Co do Greyjoya, wkrótce spotka się z nim mój najbardziej zaufany człowiek. Jednak przekonanie Lorda Tully może być problemem... Pstrągi nie słyną z podejmowania tak agresywnych działań. Chociaż przyznaję, że jestem zainteresowany tym planem.
    Daemon

Pisanie by Daemon on Czw Lip 17, 2014 3:42 pm

- Freyowie zawsze byli ambitnym rodem, gdybyśmy zaoferowali ich lordowi ziemie mógłby się zgodzić. Co do Północy to moglibyśmy zyskać tam potężnego sojusznika, ród Boltonów nigdy nie pałał miłością do Starków, gdybyśmy zaproponowali im zajęcie ich stanowiska jako Namiestników Północy byliby skłonni nas poprzeć, a rody Północy chętniej siedziałyby pod butem swoich rodaków niż pod naszym. Lord Greyjoy zażąda części Północy, Frey tak samo. Jednak moje pytanie brzmi czy ty zgodziłbyś się być wasalem Boltonów jako władców Północy, oczywiście najpotężniejszym z nich, zapewne potężniejszym od samych Boltonów, ale zawsze wasalem...
    Daemon

Pisanie by Daemon on Czw Lip 17, 2014 4:57 pm

Deamon z zadowoleniem usłyszał, że Bathor się zgadza, jednak rozmowa trwała długo i należało ją już kończyć. Smok dopił piwo.
    - No cóż, cieszę się, że się zgadzasz. Poszukaj kolejnych sprzymierzeńców, ja zrobię to samo. Jeżeli któryś z nas uzna, że nadszedł czas na atak niech skontaktuje się z tym drugim. A teraz życzę ci dobrej nocy. - Powiedział Daemon i udał się do stajni po konie, a później poszukać jakiejś dobrej karczmy, w "Żelaznej Pierdole" niestety nie wynajmowali pokoi.

Sponsored content

Pisanie by Sponsored content

Obecny czas to Pią Gru 15, 2017 3:04 pm