Forum aktualnie zamknięte.


  Port Wschodniej Strażnicy

  Share
  avatar
  Mistrz Gry

  Liczba postów : 512
  Join date : 25/06/2014

  Port Wschodniej Strażnicy

  Pisanie by Mistrz Gry on Nie Sie 10, 2014 4:36 pm

  Dowódca Wschodniej Strażnicy został zmuszony odwiedzić port w związku z "ważnym wydarzeniem", jak to ujął zarządca, który miał nieprzyjemność go obudzić. Jednak wydarzenie rzeczywiście okazało się ważne, do portu wpłynął statek z Dorne, książę Elijah na prośbę Pierwszego Zwiadowcy wysłał pięćdziesięciu ludzi z lochów na Mur. Po krótkiej rozmowie z dornijskim kapitanem, który nie skąpił przekleństw w czasie określania pogody na Północy, więźniowie zostali przekazani pod pieczę Nocnej Straży. Dornijczycy podziękowali za ofiarowaną gościnę, ponieważ stwierdzili, że chcą jak najszybciej opuścić te nieprzyjemne krainy. Gdy dowódca przyglądał się nowym rekrutom przybiegł jeden z jego ludzi i wręczył mu list od Lorda Dowódcy.
  - Stary chce żebyśmy przysłali mu kilku zwiadowców? Dobrze, przy okazji pozbędziemy się części tego motłochu. Wracaj do twierdzy, za trzy godziny sześciu zwiadowców wyruszy w stronę Czarnego Zamku, zabiorą ze sobą trzydziestu z tych drabów. Resztę wytrenujemy tutaj.
  avatar
  Mistrz Gry

  Liczba postów : 512
  Join date : 25/06/2014

  Re: Port Wschodniej Strażnicy

  Pisanie by Mistrz Gry on Czw Sie 14, 2014 12:26 am

  Wkrótce po statkach dornijczyków przybył transport z Żelaznych Wysp. Pięćdziesięciu sześciu ludzi wysłanych przez Anstena Harlawa. Dowódca z jednej strony się ucieszył, ponieważ nowi rekruci przydadzą się do uzupełnienia strat, ale z drugiej nagły napływ tylu więźniów mógł prowadzić do wybuchu zamieszek. A tego Nocnej Straży nie było trzeba...
  avatar
  Mistrz Gry

  Liczba postów : 512
  Join date : 25/06/2014

  Re: Port Wschodniej Strażnicy

  Pisanie by Mistrz Gry on Czw Wrz 25, 2014 6:33 pm

  Z powodu natłoku nowych rekrutów we Wschodniej Strażnicy, jej dowódca wysłał ludzi od Harlawa pod opieką do Wieży Cieni. Kilkanaście dni po ich przybyciu nadpłynęły kolejne statki. Przywiozły one... następnych rekrutów. Siedemdziesięciu pięciu rzeźmieszków z Królewskiej Przystani. Jeśli Lordowie pozostaną tacy hojni, liczebność Straży wkrótce się podwoi...
  avatar
  William Hawke
  Administrator

  Liczba postów : 296
  Join date : 23/07/2014
  Age : 24
  Skąd : Hawkhill

  Re: Port Wschodniej Strażnicy

  Pisanie by William Hawke on Pią Mar 06, 2015 11:36 pm

  Jesień, 29 stycznia AL

  W końcu dopłynęli do Wschodniej Strażnicy. Dzięki wytężonej pracy zaoszczędzili jeden dzień. Pięć galer powoli wpływało do portu, wszyscy na statkach byli w gotowości. W napięciu oczekiwali na okrzyki i ostrzał. Dzicy w końcu zauważyli ich. Słychać było ich pokrzykiwania. Ashaya również była wśród nich. William nakazał wywiesić flagę z siedmioramienną gwiazdą, symbol pokoju w Westeros. Miał nadzieję, że któryś z ocalałych braci przekaże Dzikim o znaczeniu tego symbolu. Widocznie poskutkowało i okręty Williama były w stanie podpłynąć na odległość, w której można było się porozumiewać. Jego ludzie sprawdzili czy nie ma żadnych łuczników, a potem gdy dali znać Williamowi że jest bezpiecznie ten wychylił się i krzyknął. Przybywamy w pokoju! Nie chcemy walki. Jest wśród Was ktoś z kim możemy pertraktować?! Oferujemy mu list żelazny! Podpływamy do pomostu i wysuwamy trap. Czekamy na Waszą odpowiedź!


  _________________
  Wzlecimy Wysoko
  avatar
  Ashaya Stone

  Liczba postów : 89
  Join date : 10/06/2014
  Skąd : Orle Gniazdo

  Re: Port Wschodniej Strażnicy

  Pisanie by Ashaya Stone on Sob Mar 07, 2015 12:10 am

  Jesień, 29 stycznia 282 roku  Ludzie... z Północy! Co prawda Wolni poinformowali ją o ucieczce siedmiorga braci na rybackiej łodzi, ale nie przypuszczała, że dopłyną aż do Białego Portu. Tylko że... ci ludzie z Północy nie przybyli, by z nią walczyć. A przynajmniej tak zapewniał ich przywódca. No a poza tym wyciągnęli Siedmioramienną Gwiazdę, Ashaya pamiętała ten symbol z czasów, gdy jeszcze mieszkała w Orlim Gnieździe. Stone może i nie była wykształcona, ale z całą pewnością nie była też głupia, toteż wiedziała, że nie powinna zmarnować takiej szansy. Zgodziła się porozmawiać z Manderlym, który zaprosił ją na pertraktacje do swojej kajuty. Kobieta jednak wprowadziła ze sobą kilku najbardziej zaufanych ludzi, gdyż nie mogła do końca zaufać temu mężczyźnie. Jak się jednak okazało, nie musiała się go obawiać, a przynajmniej nie tak bardzo jak przypuszczała. Po kilkugodzinnej rozmowie udało im się dojść do porozumienia oraz ustalić kilka spraw.
  avatar
  William Hawke
  Administrator

  Liczba postów : 296
  Join date : 23/07/2014
  Age : 24
  Skąd : Hawkhill

  Re: Port Wschodniej Strażnicy

  Pisanie by William Hawke on Sob Mar 07, 2015 12:25 am

  William był zadowolony, tak bardzo zadowolony jak był tylko raz w życiu. W dniu, w którym poznał swoją żonę. Jednak ten dzień otwierał przed Williamem masę możliwości. Zdobycie przyjaźni Wolnych Ludzi pozwoli mu się wspiąć na wyżyny. Teraz trzeba było tylko działać. I to szybko. Usiadł do biurka i zaczął pisać listy. Pierwszy z nich był do Blanche. Przygotował następnie też kilka kolejnych z rozkazami. Na Północy musiała nastąpić zmiana władzy jeśli ta ma się rozwijać. I teraz Manderly miał środki by osiągnąć ten cel. Wciąż było wiele niewiadomych, i mnóstwo ryzyka dlatego też nie mógł grać otwarcie. Gdy już zbierze sie dostateczna liczba wojsk Wolnych Ludzi ruszy na Ostatnie Domostwo jednak na razie Blanche i Belicho będą musieli poczynić resztę przygotowań za niego.


  _________________
  Wzlecimy Wysoko

  Sponsored content

  Re: Port Wschodniej Strażnicy

  Pisanie by Sponsored content


   Obecny czas to Sro Gru 19, 2018 1:05 pm