Forum aktualnie zamknięte.


  Stawy z karpiami

  Share
  avatar
  Blanche Manderly

  Liczba postów : 197
  Join date : 05/06/2014
  Skąd : Riverrun

  Stawy z karpiami

  Pisanie by Blanche Manderly on Wto Wrz 16, 2014 8:09 pm

  Są to 3 sztuczne stawy zarybione karpiami. Każdy nosi imię jednego z trójki rodzeństwa Tullych: Elbereth, Leech i Blanche. Najmłodsza siostra często przychodzi tutaj pomyśleć, jeśli ma problem. Tuż przy każdym ze zbiorników wodnych znajduje się ławeczka. Stawy są płytkie i pełne rodzin karpików, które już nie są samotne. Karmione są resztkami ze stołów Tullych.
  avatar
  Blanche Manderly

  Liczba postów : 197
  Join date : 05/06/2014
  Skąd : Riverrun

  Re: Stawy z karpiami

  Pisanie by Blanche Manderly on Sro Wrz 17, 2014 8:50 pm

  Blanche wręcz ubłagała strażników, aby poszli z nią na spacer nad staw. Czuła się już lepie, a maester zalecił jej ćwiczenia w postaci krótkich spacerów na pobudzenie krążenia i oddychanie czystym powietrzem. Usiadła na swojej ławeczce i wyjęła bochen chleba. Zaczęła odrywać kawałki skórki i miękkiego środka i karmić karpiki. Jej ulubionym był karp z gatunku koi (Cyprinus carpio Koi) - ryba  słodkowodna z rodziny karpiowatych , hodowana w oczkach wodnych  i basenach rybnych. Hodowlę karpi koi rozpoczęto w Essos w poprzednim wieku . W wyniku selekcji  hodowlanej pozyskano wiele odmian różniących się kolorem , rozmiarem, połyskiem, układem plam i łusek.

  Dała mu na imię Ben Zen i zdrobniale nazywała go Benek albo Zenek. Był to bardzo smutny karpik bardzo różniący się od innych. On zwykle podpływał do niej najbliżej, a czasem dawał się jej pogłaskać, kiedy była sama. To ją uspokajało. Nawet tęsknię za nimi. Nasunęło jej się na myśl, kiedy siedząc i karmiąc Ben Zenka rozpamiętywała liczne kazania udzielone jej przez rodzeństwo, że bez nich jest jej smutno. Ta myśl nie opuściła jej już do końca dnia. Postanowiła też napisać list.
  avatar
  Ceglyna Blackfish Tully

  Liczba postów : 13
  Join date : 19/02/2015
  Age : 22

  Re: Stawy z karpiami

  Pisanie by Ceglyna Blackfish Tully on Pią Lut 20, 2015 7:37 pm

  Jesień, 29 styczeń 282
  Celly siedziała na ławce pod ceglanym murkiem i płakała. -To takie straszne!- powiedziała sama do siebie, mogły ją słyszeć jedynie cegły z murku, albo jej strażnik z septą. Ten jednak spacerował wokół stawów, a septa razem z nim. Rano okazało się, że dostała pierwszej miesiączki, więc na weselu odbędą się pokładziny, a co bardziej przerażające, tuż po tym czekać ją miała noc poślubna. Czuła się bardzo źle i było jej słabo, dlatego towarzyszył jej jeden z młodych strażników z Riverrun. Ceglyna miała ze sobą czerstwy chleb ze śniadania, którym karmiła rybki w stawie. W pewnej chwili zamachnęła się i wrzuciła do stawu całą kromkę razem ze swoją bransoletką z pereł. Rozpłakała się jeszcze bardziej, bo nieczęsto nosiła biżuterię, a jak już założyła bransoletę musiała się zgubić. Jednak zauważył to strażnik i bohatersko zaoferował swą pomoc. Zrzucił lekką kolczugę, wszedł do wody i zanurkował. Po minucie Celly wstała i podeszła mimo słabości na skraj stawu, gdzie stała już septa, po 3 minutach zaczęła się niecierpliwić. Następnie zawołała cichym głosem :-Czy wszytko w porządku, jednak nikt jej nie odpowiedział. A jeśli coś mu się stało? Jeśli się zaplątał w wodorosty i zjadły go ryby... Spojrzała jeszcze raz w gładką taflę stawiku... Wróciły z septą jak tylko szybko mogły do zamku i opowiedziały o wypadku, zaraz też kilku mężczyzn ruszyło na ratunek koledze. Jak się Celly później dowiedziała wyłowiono ciało zaplątane w muł i rośliny. Strażnik miał w kieszeni bransoletkę. Chyba coś ze mną jest nie tak...- pomyślała płacząc w poduszkę i pijąc makowe mleko, które przyniósł jej maester.

  Sponsored content

  Re: Stawy z karpiami

  Pisanie by Sponsored content


   Obecny czas to Pon Sty 21, 2019 7:04 am