Gra o Tron

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Forum aktualnie zamknięte.


+6
Roland Greyjoy
Dáin Karstark
Stannis
Tyland Lannister
Daemon
Mistrz Gry
10 posters

    Listy do postaci NPC

    Mistrz Gry
    Mistrz Gry


    Liczba postów : 512
    Join date : 25/06/2014

    Listy do postaci NPC Empty Listy do postaci NPC

    Pisanie by Mistrz Gry Pon Wrz 22, 2014 6:35 pm

    Jeżeli musicie wysłać list do postaci NPC, która nie ma swojej poczty, a zazwyczaj nie mają, to piszcie tutaj.
    Daemon
    Daemon


    Liczba postów : 273
    Join date : 16/07/2014

    Listy do postaci NPC Empty Re: Listy do postaci NPC

    Pisanie by Daemon Pon Wrz 22, 2014 8:52 pm

    Szlachetny Malaquo Vhassar, Triarcha Volantis

    Mam nadzieję, że Pani Matka jest już w drodze i wkrótce do nas dotrze. Szkoda dziadku, że obowiązki zatrzymały cię w mieście i nie możesz przybyć razem z nią. Jednak mam do ciebie prośbę, którą mógłbyś się zająć. Obozująca nieopodal Twojego miasta kompania najemna znana jako Szarzy Towarzysze przetrzymuje wbrew woli Elię Arryn, która jest siostrą Lorda Doliny Arrynów i wnuczką jednego z magistrów Norvos. Jestem pewien, że haniebnym jest rozdzielać młodą pannę i jej rodzinę. Jestem też pewien, że wspomniany magister byłby szczęśliwy gdyby ponownie zobaczył dziewczynę, a to mogłoby pozytywnie wpłynąć na relacje Volantis i Norvos. Nie wątpię, że Triarcha wykorzysta okazję by wspomóc swoje miasto oraz wyzwolić damę w opałach.

    Z wyrazami szacunku,
    Twój wnuk
    Daemon Blackfyre, Król Andalów, Rhoyonarów itd.
    Tyland Lannister
    Tyland Lannister


    Liczba postów : 72
    Join date : 03/08/2014
    Skąd : Lannisport

    Listy do postaci NPC Empty Re: Listy do postaci NPC

    Pisanie by Tyland Lannister Sro Paź 22, 2014 6:57 pm

    Szlachetny lordzie Reyne,

    Mam nadzieję, iż ten list zastanie Cię w dobrym zdrowiu. Jest to tym ważniejsze, iż mam dla Ciebie zadanie do wykonania.
    Dobiłem z królem targu dotyczącego kupna dzbanów dzikiego ognia. Niedługo dotrą one do Lannisportu. Masz je powitać na szlaku, lokując je w wyraźnie zaznaczonych przeze mnie na załączonej mapie miejscach. Przestrzegaj przy tym zasad bezpieczeństwa, nie lekceważ wyraźnie opisanych na mapie w legendzie wskazówek. Szczególnie ważne jest zabezpieczenie wybrzeża według schematu. Umieść też w tych miejscach wyrzutnie, które pozwolą korzystać z zakupionego arsenału. Rozmieść odpowiednio ludzi, tak, by utworzyć sieć informacyjną. Daj im szybkie konie.
    Po drugie, zwiększ siły obronne Casterly Rock, Lannisportu i zabezpiecz port. Żaden okręt nie może wyparować ani zostać zniszczony, jasne? Uważaj też na piratów.
    Nie wpuszczaj do Casterly nikogo, kto nie ma odpowiednich dokumentów. Nie ufaj wyspiarzom.

    Z pozdrowieniami,
    lord Jason Lannister
    Stannis
    Stannis


    Liczba postów : 33
    Join date : 25/09/2014
    Skąd : Braavos

    Listy do postaci NPC Empty Re: Listy do postaci NPC

    Pisanie by Stannis Nie Lis 02, 2014 12:56 pm

    Witaj Panie i Ojcze
    Piszę do ciebie, gdyż ukończyłem projekty statków i modernizacji, o których Ci pisałem. Po pierwsze aby umocnić naszą flotę należy zmodernizować galery. Dodajmy do nich kolejny rząd dla wioślarzy i pomost, który niczym kruk wbijałby się w pokłady wrogich statków i stanowił przejście dla naszych zastępów.

    Listy do postaci NPC Jgnqxk
    plan dobudówki

    Listy do postaci NPC 15kl12
    plany "kruka"

    Dodatkowo aby niepodważalnie sprawować hegemonię na morzach opracowałem nowy typ statku -karak. Jest to przerobiony na wersję wojskową statek handlowy.

    Listy do postaci NPC Fpcvop
    karak

    Mam nawet plan jak zdobyć fundusze na to przedsięwzięcie, które da potęgę Tobie i całemu Braavos. Można sprzedać część obecnych galer. W większości i tak są nieużywane, a niewiele statków trzeba do obrony naszego miasta. Nie odczulibyśmy więc pustki, która trwałaby do wyprodukowania nowej floty. Myślę, że można by wystawić na sprzedaż 200 galer, a dzięki niezwykłemu doświadczeniu naszych szkutników nie zauważymy tej straty. Na pewno zainteresowani byliby Żelaźni Ludzie. Mogliby oni pomóc nam wysyłając swoich szkutników. Prace trwałyby wtedy znacznie krócej.
    Liczę, że dalej popierasz moje pomysły. Proszę cie pozdrów mojego ojca i siostrę, a przede wszystkim Anaitis.
    Ku chwale Braavos i Morskiego Lorda

    -------
    Rzuty MG (Alys) na powodzenie planów statków -takich jak dotychczasowe w grze nt. przewozu i kosztów, ale opis inny i modyfikatory w bitwach
    http://kostnica.eu/roll/545568a6b631a/
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Tyland Lannister
    Tyland Lannister


    Liczba postów : 72
    Join date : 03/08/2014
    Skąd : Lannisport

    Listy do postaci NPC Empty Re: Listy do postaci NPC

    Pisanie by Tyland Lannister Sob Gru 06, 2014 9:41 pm

    Do przełożonego Domu Czerni i Bieli

    Valar morghulis.
    Z szacunkiem pozdrawiam Cię, kapłanie Boga o Wielu Twarzach. Składam również uszanowania twoim braciom w wierze. Mam nadzieję, iż mój list zastał Cię w dobrym zdrowiu.
    Mam nadzieję, iż moja propozycja zostanie przez Ciebie uznana za nie do odrzucenia. Proponuję, byś wysłał do Westeros jednego ze swoich braci. Pragnę uznać go za swojego Mistrza w osobistej podróży do odkrycia Prawdy.
    Jeśli rozważysz moją propozycję, odpisz, proszę, na ten list. Niestety ważne sprawy rodu nie pozwalają mi udać się do Domu Czerni i Bieli, czego bardzo bym chciał.
    Dalsze sprawy skłonny jestem rozwiązać przez kruki w najbliższym czasie.

    Jason Lannister
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    avatar
    Dáin Karstark


    Liczba postów : 15
    Join date : 05/03/2015

    Listy do postaci NPC Empty Re: Listy do postaci NPC

    Pisanie by Dáin Karstark Nie Mar 15, 2015 12:26 pm

    Do Lorda Umbera z Ostatniego Domostwa,

    Lordzie Umber! Zakładam, iż dotarł do ciebie list od zdradzieckiego południowca, niejakiego Lorda Williama Manderylego, a także śmierci naszego pana, Lorda Dorrena Starka. Proszę ciebie, abyś wzniósł swoje chorągwie i zmobilizował wojsko, gdyż czeka nas wojna domowa, a w dodatku najazd dzikich. Twoje ziemie są najbardziej narażone na atak, dlatego gdy dojdzie do ciebie ten list, moje wojska będą maszerowały ku Ostatniemu Domostwu by wesprzeć ciebie w obronie swoich ziem. Niech Starzy Bogowie mają cie i twoich ludzi w opiece.

    Lord Dáin Karstark, pan na Karholdzie, wierny Starkom.


    (list dotrze pół dnia po akcji w Karholdzie)
    avatar
    Dáin Karstark


    Liczba postów : 15
    Join date : 05/03/2015

    Listy do postaci NPC Empty Re: Listy do postaci NPC

    Pisanie by Dáin Karstark Nie Mar 15, 2015 3:41 pm

    Do Lordów Północy,

    Drodzy Lordowie, piszę do was, gdyż zostaliśmy postawieni w ciężkiej sytuacji. Nasz senior nie żyje, a zdradzieckie sępy już krążą nad jego tytułami i dobytkiem. Dzicy idą od Północy sprzymierzeni ze zdrajcami. Nie możemy pozwolić, by zdobyli nasze zamki i domostwa! Nie możemy narazić naszych ludzi na takie zagrożenie! Od tysiącleci nękają nasze ziemie, a mur nie powstał bez powodu. Zawiedliśmy Nocną Straż. Teraz musimy stawić temu zagrożenia razem, zjednoczeni. Proszę was abyście powołali swe armie i ruszyli na zdrajców z całym impetem swoich sił. Zdrajcy z Południa nigdy nie będą nami rządzić, potomkami Pierwszych Ludzi. Z Południa zawsze szło zło i tym razem również idzie. Mieliśmy Lorda Manderlyego za przyjaciela i brata, lecz ten udowodnił skąd pochodzi. Przyjął naszą religie i zwyczaje, ale nie zmienili swojego pochodzenia. Stańcie z braćmi w wierze do walki przeciwko wrogom!

    Lord Karstark, pan na Karholdzie, wierny Starkom.
    avatar
    Dáin Karstark


    Liczba postów : 15
    Join date : 05/03/2015

    Listy do postaci NPC Empty Re: Listy do postaci NPC

    Pisanie by Dáin Karstark Nie Mar 15, 2015 4:24 pm

    Do przywódców Górskich Klanów,

    Przyjaciele, wzywam was jako wasz sojusznik do zbrojnego stawienia się przeciwko zdradzie rodu Manderly. Ci przebiegli Południowcy zaatakowali w momencie, gdy nasz senior nie żyje. Od Północy idą dzicy, którzy nie oszczędzą waszych domostw i dzieci. Wy wiecie najlepiej co to znaczy walka z dzikimi, musicie się przeciwstawić tej sile, inaczej wszystkie nasze i wasze dzieci zginą, a kobiety będą ich nałożnicami. Kierujcie się do Ostatniego Domostwa, stamtąd będziemy kierować natarciem przeciwko nim. Pozdrawiam was, niech Starzy Bogowie będą z wami.

    Lord Dáin Karstark, pan na Karholdzie.
    Mistrz Gry
    Mistrz Gry


    Liczba postów : 512
    Join date : 25/06/2014

    Listy do postaci NPC Empty Re: Listy do postaci NPC

    Pisanie by Mistrz Gry Wto Mar 17, 2015 8:45 pm

    Górskie klany po długich naradach zdecydowały że pomogą w walce przeciwko dzikim.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    William Hawke
    William Hawke
    Administrator


    Liczba postów : 296
    Join date : 23/07/2014
    Age : 30
    Skąd : Hawkhill

    Listy do postaci NPC Empty Re: Listy do postaci NPC

    Pisanie by William Hawke Pon Kwi 06, 2015 1:38 pm

    Jesień 10 lutego, 282AL


    Do Lorda Dustina, Protektora Barrowton

    Szlachetny Lordzie Dustinie. Piszę w związku z konfliktem na Północy. W imieniu lorda Williama wyrażam podziękowania za poparcie słusznej sprawy, Twe zasługi nie zostaną zapomniane. Zachód jest z nami! Jedynie Ryswellowie ze Strumieniska okazali się na tyle głupi by uwierzyć w prawość Jaimiego Starka. Twym zadaniem będzie pomaszerowanie na niego i przekonanie go do zmiany zdania. Jeśli widok chorągwi powiewających w słusznej sprawie nie przekona go rozbij obóz i zacznij oblężenie. Nie trać niepotrzebnie ludzi. Będziemy ich jeszcze potrzebować. Z informacji, które mogą się okazać cenne po naszej stronie opowiedzieli lordowie Bolton, Hornwood, Glover, Tallhart i Cerwyn. Mamy znaczną przewagę biorąc pod uwagę fakt, że siedziba Umberów powinna być już oblężona. Niech Bogowie nad Tobą czuwają.

    Belicho Kapitan Białych Płaszczy i Namiestnik Białego Portu.


    kruk powinien dolecieć 11 lutego


    Ostatnio zmieniony przez William Manderly dnia Pon Kwi 06, 2015 2:01 pm, w całości zmieniany 1 raz
    William Hawke
    William Hawke
    Administrator


    Liczba postów : 296
    Join date : 23/07/2014
    Age : 30
    Skąd : Hawkhill

    Listy do postaci NPC Empty Re: Listy do postaci NPC

    Pisanie by William Hawke Pon Kwi 06, 2015 2:01 pm

    Jesień 10 lutego, 282AL

    Do Lorda Tallharta, Pana na Torrhen's Square,

    Lordzie Tallharcie! Piszę w sprawie najwyższej wagi. Wszystko staje się klarowne. Wiemy już kim są nasi sojusznicy i wrogowie. Po naszej stronie opowiedzieli się Lordowie Bolton, Hornwood, Dustin, Glover i Cerwyn. Nadszedł czas by podjąć działania. Lord Dustin pomaszeruje na Strumienisko. Niech Twoje siły pomaszerują pod zamek Cerwynów gdzie następnie połączą się z siłami pozostałych lordów i ruszą pod Winterfell. Niech Bogowie mają Ciebie w opiece!

    Z wyrazami szacunku.

    Belicho Kapitan Białych Płaszczy i Namiestnik Białego Portu.



    kruk powinien dolecieć 11 lutego


    Jesień 10 lutego, 282AL

    Do Lorda Glovera, Pana na Deepwood Motte

    Lordzie Glover! Piszę w sprawie najwyższej wagi. Wszystko staje się klarowne. Wiemy już kim są nasi sojusznicy i wrogowie. Po naszej stronie opowiedzieli się Lordowie Bolton, Hornwood, Dustin, Tallhart i Cerwyn. Nadszedł czas by podjąć działania. Twoim celem będzie patrol naszych brzegów oraz uważne obserwowanie granicy z Winterfell i Górskimi Klanami. Niech Twoje wojska nie ryzykują, a reszta uda się pod Zamek lorda Cerwyna. Tam po koncentracji sił ruszymy na Winterfell. Niech Bogowie mają Ciebie w opiece, Wasza wierność nie zostanie zapomniana!

    Belicho Kapitan Białych Płaszczy i Namiestnik Białego Portu.


    kruk powinien dolecieć 11 lutego
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    William Hawke
    William Hawke
    Administrator


    Liczba postów : 296
    Join date : 23/07/2014
    Age : 30
    Skąd : Hawkhill

    Listy do postaci NPC Empty Re: Listy do postaci NPC

    Pisanie by William Hawke Sro Maj 20, 2015 10:04 pm

    Do Tyreka, zarządcy Białego Portu

    Mój wierny sługo!
    Piszę do Ciebie w nietypowej sprawie. Zbliża się wojna i to taka, która może potrwać całymi miesiącami jeśli nie latami. Będziemy potrzebowali pieniędzy. Jednak miast wyduszać je z poddanych lepiej odebrać je naszym wrogom. Niedługo po uporaniu się z problemami na Północy naszym kolejnym wrogiem stanie się Żelazny Tron. I to od niego możemy zdobyć pieniądze. Przedstawiam Ci plan i proszę o jego wdrożenie. Ponadto nie mów nic Belicho ani mojej żonie. To niehonorowe jednak konieczne by zachować płynność finansową Północy.

    1. Wyślesz do Pentos, Volantis i Braavos naszych agentów z zadaniem założenia izb handlowych. Miasta te wyraziły przychylność dla naszych kupieckich kontaktów. W przyszłości izby te staną się zaczątkiem naszego systemu handlowego.

    2. Wraz z tym listem wyślę Ci też list, który potem przekażesz do Królewskiej Przystani. Sprawdź go i następnie przygotuj wszystko tak by plan mógł wejść w życie.

    3. Jeśli zdobędziemy środki 4000 wydasz na kompanię najemników, 3000 zdeponujesz w Żelaznym Banku, a pozostałe 3000 wyślesz do Białego Portu.

    List dotrze 8 lutego


    załączony list


    Do Janosa, nadzorcy królewskiego skarbu

    Pozdrowienia,

    Mimo czasowego opuszczenia Królewskiej Przystani nie porzuciłem swoich obowiązków Starszego nad Monetą. Jeszcze przed przyjęciem funkcji zadbałem o rozbudowanie kontaktów handlowych z Wolnymi Miastami. Gdy powróciłem do mojego domu, powrócił również mój posłaniec, który przyniósł dobre wieści. Nawiązał kilka bardzo lukratywnych kontaktów opiewający zakup dóbr po cenach niższych niż rynkowe na rynkach Volantis, Pentos i Braavos. Dokładniej po cztery tysiące smoków w pierwszych dwóch miastach i dwa tysiące w ostatnim. W skład ładunku będą wchodzić egzotyczne towary, na które jest w Westeros popyt oraz tanie materiały budowlane, które będzie można sprzedać po rynkowej cenie Ziemiom Burzy jednocześnie zasilajac skarbiec jak i wspomagając odbudowę domeny Torrherma Baratheona. Do listu załączam imiona i nazwiska kupców, miejsce w którym powinni się znajdować przez najbliższych kilka tygodni oraz listę dokumentów jakie powinni przy sobie posiadać. Jak najszybciej po otrzymaniu listu wyślij pieniądze w moim imieniu. Liczę na owocną współpracę.

    William Manderly
    Lord Białego Portu, Starszy nad Monetą na dworze króla Daemona z rodu Blackfyre.


    po przygotowaniu wszystkiego przez Tyreka list ten powinien dotrzeć 10 lutego do Królewskiej Przystani.
    Blanche Manderly
    Blanche Manderly


    Liczba postów : 197
    Join date : 05/06/2014
    Skąd : Riverrun

    Listy do postaci NPC Empty Re: Listy do postaci NPC

    Pisanie by Blanche Manderly Pią Maj 22, 2015 3:00 pm

    21 luty 282, popołudnie
    Sir Belicho

    Przykro mi Kapitanie, ale nie mogę dłużej. To dla mnie za dużo. Wypełnianie obowiązków nigdy nie było moją mocną stroną, dodatkowo ludzie nigdy mnie nie akceptują, nie jestem z Północy... Musisz się skupić na obronie miasta. Jestem bezpieczna.

    Lady Blanche

    List zostawiony pod poduszką, aby służba nie znalazła.
    William Hawke
    William Hawke
    Administrator


    Liczba postów : 296
    Join date : 23/07/2014
    Age : 30
    Skąd : Hawkhill

    Listy do postaci NPC Empty Re: Listy do postaci NPC

    Pisanie by William Hawke Sro Maj 27, 2015 1:15 pm

    Jesień, 22 luty 282AL

    Do Lordów Tallharta i Glovera

    Lordowie! Doceniam wieści dostarczone przez Was. Są one niezwykle cenne. Wasz lojalność nie pójdzie w niepamięć. Dobrze postąpiliście zajmując Fosę. To strategiczny węzeł i musicie go utrzymać. Jednak Trzeba też rozbić siły buntowników. Dlatego też pozostańcie z piechotą i łucznikami w Fosie, a wyślijcie na odsiecz kawalerię. W naszych rachunków siły atakujących Biały Port będą nieznacznie wyższe od naszej załogi. Jeśli dodatkowo wasi konni uderzą na ich plecy rozbijemy w pył ich armię i przyczynimy się do szybszego zakończenia tej wojny. Dlatego też ruszcie pędem za wrogiem. Nie obarczajcie się niepotrzebnym ekwipunkiem byście nadrobili stratę. Niech Bogowie będą z Wami.

    sir Belicho, Kapitan Białych Płaszczy i Namiestnik Białego Portu.


    list dotrze tego samego dnia wieczorem.
    Jekyll Tarly
    Jekyll Tarly


    Liczba postów : 49
    Join date : 10/01/2015

    Listy do postaci NPC Empty Re: Listy do postaci NPC

    Pisanie by Jekyll Tarly Pią Maj 29, 2015 9:53 am

    Jesień, 5 luty 282

    Do Lorda Alonza Grafton, pana Gulltown,
    Gdy wrócę do Orlego Gniazda poinformuję Cię o tym. Do tego czasu zaopiekuj się dziewczyną. Jeśli uważasz, że nikt nie powinien jej widzieć- nie pozwól na to.

    Lord Willem Arryn, namiestnik Wschodu

    *Pieczęć rodu Arryn*


    Kruk doleci 7 lutego rankiem

    Sponsored content


    Listy do postaci NPC Empty Re: Listy do postaci NPC

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Pią Mar 29, 2024 12:22 am