Forum aktualnie zamknięte.


  Wioski i miasteczka Zachodu.

  Share
  avatar
  William Hawke
  Administrator

  Liczba postów : 296
  Join date : 23/07/2014
  Age : 24
  Skąd : Hawkhill

  Wioski i miasteczka Zachodu.

  Pisanie by William Hawke on Sro Paź 08, 2014 9:11 pm

  Jedna z wielu grup z północy wjechała rankiem do kolejnej wioski leżącej na ziemiach Zachodu. Poranek był dość zimny i pochmurny, mimo to chłopi wychodzili ze swoich domostw by zająć się codzienną pracą. Trójka jeźdźców wjechała na szeroki ubity plac na środku osady jeden z nich rozłożył pismo i mocnym donośnym głosem przeczytał.
  - Lordowie Północy oferują wszystkim chętnym domy, pracę oraz częściowe zwolnienie z danin. W nowych osadach każdy niezależnie od stanu majątku może zamieszkać i zacząć pracować. Człowiek każdej profesji jest potrzebny. Udajcie się do Fosy Cailin, a następnie dalej na północ. Lordowie zapewniają ochronę żołnierzy i pomoc w razie problemów.
  Wyczytał po czym rozmawiał jeszcze chwilę z chłopami. Cóż kolejna wioska za nami. Jest ich jeszcze wiele i niestety nie we wszystkich byli mile widziani. Czasami obrzucano ich wyzwiskami, a nawet kamieniami. Grupy co jakiś czas w pewnych punktach spotykały się by omówić sytuację i kilka grup już nie przyjechało. Służba nie była lekka, lecz udało im się zasiać ziarno w sercach mieszkańców Zachodu, teraz trzeba tylko czekać na efekty...


  _________________
  Wzlecimy Wysoko
  avatar
  Mistrz Gry

  Liczba postów : 512
  Join date : 25/06/2014

  Re: Wioski i miasteczka Zachodu.

  Pisanie by Mistrz Gry on Czw Paź 09, 2014 6:22 pm

  Lordowie Zachodu http://kostnica.eu/roll/5436af0c3b58a/  5
  Chłopi http://kostnica.eu/roll/5436af1591b05/  13 + 1 za ofertę - 1 Zachód jest bogatszy i ma łagodniejszy klimat niż Północ - 1 wymaga długiej podróży - 1 wszystko należy zacząć od zera, możliwe, że z dala od krewnych i przyjaciół = 11

  Wśród mieszkańców wiosek znalazło się kilku, którzy postanowili porzucić dotychczasowe życie i udać się na Północ, niestety nie było ich wielu. W pewnych kręgach przyjęto, jednak propozycję lordów z mroźnych ziem z entuzjazmem. przez co kilka grupek prostaczków czekało prawie przekonanych na silniejszy impuls.
  Lordowie Ziem Zachodu zareagowali jednak z innym entuzjazmem. Dowiedziawszy się o ludziach z Północy, którzy starają się namówić ich poddanych do ucieczki, natychmiast wysłali patrole. Doszło do kilku "incydentów", które skończyły się nieprzyjemnie, a także do kilkunastu aresztowań w pierwszych dniach operacji. Później jednak, gdy gniew lordów ostygł, patrole dostały za zadanie jedynie pilnować wiosek i eskortować wszystkich napotkanych posłów poza granice Zachodu.

  Z 300 wysłanych ludzi 15 zginęło, a 37 zostało aresztowanych.
  avatar
  William Hawke
  Administrator

  Liczba postów : 296
  Join date : 23/07/2014
  Age : 24
  Skąd : Hawkhill

  Re: Wioski i miasteczka Zachodu.

  Pisanie by William Hawke on Pią Paź 10, 2014 5:26 am

  Dwóch konnych właśnie wjechało do małego lasku, który był punktem zbiorczym dla kilku grup. Czekało tam już kilku ludzi, którzy rozbili mały obóz przekąszając coś przed dalszą drogą.
  - Cholerne lwy. Zabili Jeremiego i ranili mnie. Wskazał na swój zraniony bark, szybko czymś opatrzony. - Dodatkowo nie możemy odpowiedzieć siłą, bo lord kategorycznie zabronił. Ta misja to porażka choć w większości przypadków ludzie wysłuchali naszych słów to lordowie zareagowali zbyt szybko i zbyt mocno. Nie wiem czy damy radę kontynuować akcję w Reach. Straciliśmy trochę ludzi, a mając lwy na ogonie ciężko będzie się poruszać. I pewnie różyczki też zaczną nas wyłapywać. Musimy wykonać odwrót w stronę Doliny. Tak lord Nikolai nasz przyjmie, a przynajmniej przepuści. Inni szybko przyznali mu rację, wysłano ludzi mających rozkazać innym grupom, że do działania wchodzi plan awaryjny. Odwrót w stronę Gulltown i cisza.


  _________________
  Wzlecimy Wysoko

  Sponsored content

  Re: Wioski i miasteczka Zachodu.

  Pisanie by Sponsored content


   Obecny czas to Nie Maj 20, 2018 9:12 pm