Forum aktualnie zamknięte.

Willowe pomysły vol. 2

Share
    William Hawke
    Administrator

Liczba postów : 296

Willowe pomysły vol. 2

Pisanie by William Hawke on Pią Paź 17, 2014 12:43 pm

Cóż kolejny pomysł. Na naszym forum często występują rozjazdy czasowe. Nie chcę tego sztywno regulować jednak wiadomo jest to pewien problem wynikający najczęściej z konieczności czasowej nieobecności. A to jakiś wyjazd, a to zapierdol w pracy/szkole/klubie cokolwiek. Dlatego dla większej przejrzystości proponowałbym pewną formułę dodawaną do każdego posta. Ułatwi ona nawigację tak, że nie będzie problemu, gdy np. Stannis napisze posta od razu po wyjeździe z KP w BP. Mianowicie na samej górze posta dalibyśmy po prostu datę w świecie Westeros. Oczywiście ogarniemy gdzie jaki jest obecnie czas itd. Wtedy po prostu w razie konieczności szybkiego dodania posta gdzieś indziej będzie to można zrobić bez problemu.

Biały Port, 19 października 645PL

To taki przykład. Skrót PL to Po Lądowaniu. Możemy przyjąć, że Westeros ma nasz system czasowy tylko pory roku wypadają inaczej tak, że możemy mieć upalny grudzień czy coś takiego. I tak np. Gdybym musiał znajdując się w Białym Porcie pojechać gdzieś na tydzień. A jednocześnie chciałbym się znaleźć na turnieju. Mógłbym napisać w kolejnym poście w KP datę po prostu kilka dni późniejszą tak aby nie wystąpiło zjawisko teleportacji i jednocześnie nie wstrzymywałbym fabuły.

Co o tym myślicie?

Administrator

Liczba postów : 171

Re: Willowe pomysły vol. 2

Pisanie by Pan Admin on Pią Paź 17, 2014 1:49 pm

Jestem neutralny. Poczekam na wypowiedzi innych graczy. Very Happy

Pozdrawiam wasz kochany H@
    Lambert

Liczba postów : 38

Pisanie by Lambert on Pią Paź 17, 2014 5:06 pm

Całkiem, całkiem... tylko dostrzegam pewne konsekwencje jakie może nieść za sobą ten "system czasowy". Już widzę te dyskusje na czatach odnoście czasu podróży: "Ja dojadę tam pierwszy", "Wcale nie, ja statkiem dopłynę szybciej", itp. Jednakże mimo to pomysł mi się podoba.
    William Hawke
    Administrator

Pisanie by William Hawke on Pią Paź 17, 2014 10:12 pm

Tutaj z pomocą mogą przyjść czaty. Szybkie pytanie do admina/mg i prosta odpowiedź. Podróż z x do y zajmie Ci tyle czasu. I koniec. A usprawni to przejrzystość.

Liczba postów : 19

Pisanie by Andean on Nie Paź 26, 2014 1:34 pm

Jestem za ale w tym jest problem, że admini będą strasznie męczeni można by dodać z 3 osoby jako ,,strażnicy czasu" i podać im takie dane np że z KP do Dorne jest x ale pada deszcz więc jest x + y
    Alys Baratheon

Liczba postów : 223

Pisanie by Alys Baratheon on Pią Gru 19, 2014 10:18 pm

Albo będą jakieś wytyczne czasu (ustalimy np. w ile czasu przejedzie się odcinek traktu, przepłynie gdzieś statkiem), albo będzie to czas ustalany na "mniej więcej".
    Elbereth Tully
    Administrator

Liczba postów : 312

Pisanie by Elbereth Tully on Pią Gru 19, 2014 10:35 pm

Jeśli chodzi o czas, to przyjmujemy system 12 miesięcy, bo tak będzie najprościej. Każdy miesiąc niech trwa 30 dni, żeby nie było z tym zamieszania. Gracze będą w postach zaznaczać datę w prawym górnym rogu. Will mówił, że mogą jeszcze pisać porę roku. Jeśli chodzi o wyznaczanie czasu... Możemy ustalić czas przebycia drogi z najważniejszych punktów, tj. tych najczęściej odwiedzanych. A jeśli gracz będzie chciał odbyć podróż do jakiejś nowej lokacji, to mu czas określimy. Tak to widzę Smile
    William Hawke
    Administrator

Pisanie by William Hawke on Sob Gru 20, 2014 3:53 pm

Dokładnie tak to widziałem i sobie wyobrażałem. Ok świetnie. Bardzo dobrze Very Happy.

Sponsored content

Pisanie by Sponsored content

Obecny czas to Pią Wrz 22, 2017 2:51 am