Forum aktualnie zamknięte.


  Fioletowy port

  Share
  avatar
  Stannis

  Liczba postów : 33
  Join date : 25/09/2014
  Skąd : Braavos

  Fioletowy port

  Pisanie by Stannis on Nie Paź 26, 2014 11:24 am

  W porcie przeznaczonym dla mieszkańców Braavos znajdował się wysoki podest. Z jednej strony graniczył z portem, z drugiej zaś okalał go targ. Dzięki temu usytuowaniu łatwo można było przekazywać ważne informacje mieszkańcom.
  - Chętni na wyprawę Lorda Stannisa Ramesha stawić się pod podestem! - w kółko powtarzał mężczyzna na podeście.
  Po kilkunastu minutach zebrało się blisko dwustu ludzi.
  - Witajcie! - zaczął Stannis - Cieszę się, że przybyliście tu tak licznie. Wyprawa na którą wyruszam będzie bardzo niebezpieczna. Najpewniej nie wszyscy wrócą z niej cali. Zamierzam dopłynąć do południowego kontynentu i odkrywać go. Wraz z osobami, które ze mną popłyną zdobędziemy bogactwo i ziemię. - ciągnął swoją opowieść, mówiąc o coraz to nowszych szczegółach. Z każdą chwilą ktoś jednak odchodził. Gdy skończył mówić zostało przy nim niecałe siedemdziesiąt ludzi. Wszyscy wpisali się na listę.
  - Dziękuję wam jeszcze raz za przybycie oraz za to, że zostaliście. Stawcie się za dwa dni w dokach portu, wraz z całym ekwipunkiem, który posiadacie. Jeżeli go nie posiadacie nie martwcie się zostaniecie wyposażeni.
  Gdy skończył przemowę ruszył w stronę domu.
  avatar
  Andean

  Liczba postów : 19
  Join date : 24/10/2014

  Pytanie

  Pisanie by Andean on Nie Paź 26, 2014 11:31 am

  -Lordzie Stannisie czy konie będą nam potrzebne? Raczej nie wyobrażam sobie konia w olbrzymiej podróży morskiej lub przebywającego w dżungli. Czy to prawda, że znajduję się tam złote miasto (słyszałem takie pogłoski). Czy spotkamy jakieś nowe rasy? Mam nadzieję bo za końmi nie przepadam...   - Powiedział wojownik na forum zebrania.
  avatar
  Stannis

  Liczba postów : 33
  Join date : 25/09/2014
  Skąd : Braavos

  Re: Fioletowy port

  Pisanie by Stannis on Nie Paź 26, 2014 12:17 pm

  - Nie bierzemy koni. Może kiedyś, przy innej wyprawie, jeżeli pierwsza pójdzie po mojej myśli. Co do ras to sam widziałeś tłumaczy. Sothoryos to ojczyzna ciemnych ludzi i dziwnych zwierząt. A o miasta się nie martw. Od wieków nikt tam nie był. Nie można niczego wykluczyć bo o metropoliach są wzmianki w pismach, ale nie liczyłbym na złote miasto.
  avatar
  Stannis

  Liczba postów : 33
  Join date : 25/09/2014
  Skąd : Braavos

  Re: Fioletowy port

  Pisanie by Stannis on Nie Paź 26, 2014 6:03 pm

  *DWA DNI PÓŹNIEJ*

  O świcie w dokach stały już trzy statki transportowe i 8 galer. Załogi statków krzątały się, przenosiły pakunki z prowiantem, wodą i odzieżą. Na deptaku stały skrzynie z bronią. Była ona wydawana tym ochotnikom, którzy jej nie posiadali. Nieotworzone skrzynie również zostały zapakowane na statki. Ostatnia przemowa przed wypłynięciem nie zajęła dużo czasu. Stannis zagrzał ludzi, wzmógł w nich chęć przygód. Przed opuszczeniem miasta pożegnał się jeszcze z rodziną. Uściskał dzieci i ucałował żonę.
  - Za kilka miesięcy wrócę. U tych wybrzeży normalnie pływają statki, ja chcę pójść tylko o krok dalej. Zero ryzyka. Obiecuję, że nie długo się zobaczymy.
  Wszedł na statek, dał znak trębaczowi, który zagrzmiał rogiem. Pięciuset zawodowych żołnierzy w towarzystwie sześćdziesięciu trzech ochotników wypłynęło na szerokie wody Wąskiego Morza.
  avatar
  Andean

  Liczba postów : 19
  Join date : 24/10/2014

  Re: Fioletowy port

  Pisanie by Andean on Nie Paź 26, 2014 6:08 pm

  Andean był na statku szczęśliwy. Morska bryza, bezchmurne niebo i duch przygody to coś czego mu brakowało od dłuższego czasu. Na szczęście jego sowa wyćwiczona potrafiła go znaleźć prawie wszędzie dlatego nie bał się straty kontaktu ze światem. Czekał, aż Lady Tully odpiszę lecz to nie następywało pewnie dlatego, że sowa z listem musi przebyć całe wąskie morze. Jego kajuta mała i skromna spełniała warunki jakich potrzebował. Przed wyprawą kupił wiele rzeczy przydatnych rzeczy, więc niczego mu nie brakło od jedzenia po papier i węgiel.

  Sponsored content

  Re: Fioletowy port

  Pisanie by Sponsored content


   Obecny czas to Nie Lis 18, 2018 7:24 am