Forum aktualnie zamknięte.


  Hightower/ Wysoka Wieża

  Share
  avatar
  Willas Hightower

  Liczba postów : 58
  Join date : 28/10/2014
  Age : 20

  Hightower/ Wysoka Wieża

  Pisanie by Willas Hightower on Sob Lis 01, 2014 8:48 am

  Hightower jest połączeniem zamku i latarni morskiej. Wysoka Wieża nie jest tylko wysokim budynkiem, ale najwyższym, jaki stoi w Siedmiu Królestwach. Przewyższa nawet Mur na Północy. Do tego spełnia funkcję zegara słonecznego dla mieszkańców Starego Miasta. Konstrukcja pamięta jeszcze czasy, gdy Hightowerowie byli królami, a nawet inwazję Andalów i powstanie królestwa Reach z Gardenerami na czele.
  Budynek jest podzielony na wiele części, z których każda jest bogatsza i bardziej przystrojona od niższej. Jest tak szczególnie, od kiedy w zamku pojawiła się Ornasio Pentoshyjka i jej syn, Willas Hightower- obecny lord Starego Miasta.
  avatar
  Willas Hightower

  Liczba postów : 58
  Join date : 28/10/2014
  Age : 20

  Re: Hightower/ Wysoka Wieża

  Pisanie by Willas Hightower on Wto Lis 18, 2014 10:05 pm

  Po blisko tygodniu podróży, Willas Hightower nareszcie powrócił do Starego Miasta. Sama podróż była męcząca, nie mówiąc o ciągłym deszczu, czy wiecznym gadaniu Septona Osneya "Siedmiu na górze to, Siedmiu na górze tamto"... na szczęście "święty ojciec" został w sepcie. Willas musiał jednak przynajmniej udawać kogoś religijnego. Inaczej całe lata planów poszłyby na marne.
  Na dziedzińcu czekali już na niego mieszkańcy Wysokiej Wieży. Nocne przygody ojca przydały się w jednym- lord Starego Miasta miał wielu sojuszników, którzy nie mogą rościć sobie praw do jego siedziby, a jednocześnie w ich żyłach płynęła krew Hightowerów. Jak zawsze pierwszym witającym swojego lorda był maester Corlan. Starzec nic nie zmienił się od wyjazdu. Jego skronie były okalane tymi samymi, siwymi włosami, co blisko miesiąc temu, pod pachą wciąż ściskał jakieś pergaminy, których zawartość zostanie ujawniona dopiero podczas rozmowy. Zaraz obok maestera stał ser Hugh Flowers- młodszy przyrodni brat Willasa i dowódca Straży Starego Miasta. Oczywiście przed latarnią-cytadelą stali też inni ludzie, lecz oni się nie liczyli. Ważny był plan.
  -Maesterze Corlanie, lord Tyrell nakazał mi zbudowanie 20 statków wojennych. Powierzam Ci znalezienie odpowiednich ludzi i wyznaczenie najlepszego Wysokiego Flowersa.-powiedział, gdy razem ze starcem i Hugh'em oddalili się od innych.-Bracie, czas na teatrzyk.-

   Obecny czas to Nie Maj 20, 2018 9:11 pm