Forum aktualnie zamknięte.


  Ludzie Tully'ch

  Share
  avatar
  Leech Tully

  Liczba postów : 146
  Join date : 06/07/2014
  Age : 23

  Ludzie Tully'ch

  Pisanie by Leech Tully on Pią Lut 06, 2015 12:25 pm

  Ważne postacie Riverrun

  Gwardia Riverrun

  450 mężczyzn gotowych w każdej chwili bronić zamku i rodziny Tully'ch. Wśród nich:

  Godność postaci: ser Denys
  Wiek: 39
  Miejsce urodzenia: mała wioska na południe od Riverrun
  Obecne Stanowisko: kapitan gwardii Riverrun, doradca wojskowy
  Ród: -

  Wygląd: Denys jest dość wysoki i średniej budowy ciała. Wielu gwardzistów jest lepiej zbudowanych od niego, co mu nie przeszkadza, gdyż cieszy się ogólnym szacunkiem. Ma krótko strzyżone, jasno brązowe włosy i brodę tegoż samego koloru.

  Historia: Urodził się w małej wiosce nieopodal Riverrun. Do gwardii zamku trafił jako 25 latek. Przyjechał wtedy do zamku wraz ze swoją żoną i roczną córeczką, aby sprzedać wełnę. Niestety został pobity i okradziony, na jego szczęście na oczach Lorda Tully'ego. Ten rozkazał gwardzistom złapać złodziei a sam pomógł chłopcu. Poznał jego historię i zaproponował mu służbę w gwardii. Cała trójka zamieszkała w zamku, a Denys postanowił nauczyć się pisać i czytać. Jako że jest uparty zrealizował swój cel w przeciągu trzech miesięcy. Po 10 latach służby został wybrany na dowódcę. 1/4 wynagrodzenia wysyła swojej rodzinie.

  Charakter: Denys to typ perfekcjonisty. Każde swoje działanie stara się doprowadzić do końca. Pewny siebie w tym co robi. Orientujący się w polityce, potrafi postawić na swoim. Uparty, odważny, honorowy i trochę szalony. Oddany rodzinie Tullych poprzez wzgląd na to, co dla niego zrobili. Nigdy nie pije w pracy, po niej zazwyczaj wraca do domu, do swojej żony i 14 letniej córeczki. Nauczony przez życie ciężkiej pracy.

  Umiejętności: pisanie, czytanie, walka mieczem, dowodzenie, jazda konna, strzelanie z kuszy.

  Ekwipunek: Płaszcz z barwami rodu Tullych z oznaczeniem pełnionej funkcji, prosta kusza, bełty, stalowy miecz i tarcza, koń, zbroja płytowo - łuskowa.


  Godność postaci: ser Heytam Rivers
  Wiek: 29
  Miejsce urodzenia: Solanki
  Obecne Stanowisko: dowódca straży wodnej bramy
  Ród: boczna gałąź rodu Coxów

  Wygląd: Heytam to młody, wysoki i przeciętnej budowy ciała mężczyzna. Nie jest najsilniejszym człowiekiem w Westeros, ale można dostrzec u niego zarysy mięśni. Ma długie, ciemne blond włosy, zawsze wiązane wysoko z tyłu głowy i gęstą rudą brodę. Nosi płaszcz z barwą rodu Tullych, z jedną małą różnicą, poziomy, środkowy pas jest koloru białego, co świadczy o przynależności do straży bramy wodnej. Jest to specjalnie wydzielony oddział do opieki nad tą jakże ważną bramą.

  Historia: Heytam urodził się w Solankach. Najpierw służył w straży swojego wuja, następnie wstąpił do straży Riverrun. Tam podsunął Lordowi Tully pomysł stworzenia straży wodnej bramy. W nagrodę został jej pierwszym dowódcą. Ma rok młodszą żonę, służkę na dworze i dwu letniego synka.
  ( Straż wodnej bramy to specjalnie wybrany oddział, którego obowiązkiem jest, poza oczywistą ochroną owej bramy, w razie niebezpieczeństwa otwieranie śluz i wypełnianie wodą rowu, co sprawia że zamek otoczony jest ze wszystkich stron wodą. )

  Charakter: Jest posłuszny, oddany i decyzyjny. Na ogół spokojny i ugodowy, w chwilach stresu potrafi zachować zimną krew. Jednak jeśli coś lub ktoś doprowadzi go do ostateczności, potrafi dopilnować aby tego pożałował. W pracy surowy i wymagający, w domu kochający mąż i ojciec.

  Umiejętności: pisanie, czytanie, dowodzenie, walka mieczem i tarczą, strzelanie z łuku, jazda konna.

  Ekwipunek: stalowy miecz, okrągła - wzmacniana tarcza, zbroja półpłytowa, łuk i kłczan ze strzałami, koń.


  Pozostali

  Godność postaci: ser Beric Mallister
  Wiek: 55
  Miejsce urodzenia: Seagard
  Obecne Stanowisko: doradca Lorda Riverrun, zaufany dyplomata
  Ród: Mallister z Seagardu

  Wygląd: Beric to starszy, lecz dobrze trzymający się mężczyzna. Ma długie do ramion, przyprószone siwizną włosy. Zawsze gładko ogolony, nosi proste, a zarazem eleganckie szaty. Choć słabo walczy mieczem i ma już swoje lata, to wciąż może poszczycić się celnym strzałem z łuku. Nieodłącznym elementem Berica jest noszony zawsze i wszędzie mały skórzany notes.

  Historia: Beric to młodszy o 6 lat brat lorda Seagardu. Od ponad 30 lat służy rodzinie Tullych dobrą radą i jako posłaniec dyplomatyczny. Wierzy, że dzięki temu może przyczynić się do lepszego życia mieszkańców za równo Riverrun, jak i całego Dorzecza. Tworzy to z niego swego rodzaju fanatyka, który wykona prawie wszystkie rozkazy seniora. Jest w stanie odmówić jedynie wtedy, kiedy prowadzą one do splamienia jego honoru.

  Charakter: Ambitny, honorowy, oddany seniorowi i pracy, którą wykonuje. Nie jest typem imprezowicza choć wypić i zabawić się czasami lubi.Jest to mężczyzna otwarty, choć nie łatwo okazujący własne emocje czy słabości.

  Umiejętności: pisanie, czytanie, sztuka dyplomacji i dobijania targu, doradztwo w sprawach politycznych i ekonomicznych, rachunkowość, perswazja, retoryka, etyka, dobre maniery.

  Ekwipunek: krótki miecz, łuk i kołczan ze strzałami, lekka skórzana zbroja, przybory do pisania, skórzana torba, sakiewka z kilkoma monetami, skórzany notes.


  Godność postaci: Selwyn
  Wiek: 30
  Miejsce urodzenia: Evenfall Hall
  Obecne Stanowisko: maester Riverrun, doradca
  Ród: Tarth (dalszy krewny)

  Wygląd: młody, energiczny mężczyzna o szczupłej budowie ciała i krótkich, kruczoczarnych włosach. Ma zielone, głęboko osadzone oczy i wydatne kości policzkowe. Na szyi nosi własnoręcznie wykuty z wielu ogniw łańcuch.

  Historia: Po 10 latach spędzonych w Cytadeli został wysłany do Riverrun jako nowy maester.

  Charakter: Bardzo energiczny i otwarty mężczyzna. Z oddaniem poświęca się swojemu fachowi jako maester. W wolnych chwilach lubi przeprowadzać różne eksperymenty z wykorzystaniem wiedzy z zakresu medycyny i ziołolecznictwa. Stanowczy i pewny siebie, przy czym opanowany potrafi postawić sprawę jasno.

  Umiejętności: czytanie, pisanie, jazda konna (średnio), rozległa wiedza na temat ziół, medycyny, ziołolecznictwa rachunkowości, historii i ekonomii, hodowla i trening kruków, podstawowa znajomość kilku języków z Essos.

  Ekwipunek: szaty maestra, a wśród nich schowane różne flakoniki, zioła i inne przydatne rzeczy, sztylet, sakiewka, przybory do pisania.  Godność postaci: Robin Molest
  Wiek: 58
  Miejsce urodzenia: Riverrun
  Obecne Stanowisko: zarządca Riverrun, doradca
  Ród: Molest

  Wygląd: To wysoki, chudy mężczyzna, który porusza się wspierając na lasce. Ma głowę pozbawioną włosów i długą, śnieżnobiałą brodę, którą pieczołowicie pielęgnuje.

  Historia: Uboga rodzina Molest od kilku pokoleń zajmuje stanowisko zarządcy siedziby rodowej Tullych. Robin jest czwartym z kolei Molestem piastującym to stanowisko.

  Charakter: Robin to spokojny, miły człowiek o niezachwianej wierze. Bezgranicznie oddaje się swoim obowiązkom, nieraz zapominając o własnych potrzebach.

  Umiejętności: czytanie, pisanie, znajomość rachunkowości, podstawy budownictwa, dobra pamięć, mimo podeszłego wieku.

  Ekwipunek: przybory do pisania, krótki sztylecik, proste szaty, laska do podpierania, notes, grzebień do pielęgnacji brody.  Godność postaci: Tobho Mott
  Wiek: 34
  Miejsce urodzenia: Qohor
  Obecne Stanowisko: opiekun stawów i Bożego Gaju
  Ród: -

  Wygląd: To wysoki, bardzo dobrze zbudowany Qohorczyk o lekko brązowej karnacji. Ma długie, plecione złociste włosy i krótką, także plecioną kozią bródkę. Na jego ciele można dostrzec wiele blizn, świadczących o burzliwej przeszłości.

  Historia: Tobho wychowywał się na ulicach Qohoru. W młodzieńczym wieku przystąpił do jednej z kompani najemników. Po wielu latach spędzonych na polu walki postanowił odciąć się od tego. Wyjechał do Westeros i tam po pewnym czasie znalazł pracę, która przynosi mu wiele radości.

  Charakter: Choć na co dzień zakłada maskę twardego i zabijającego wzrokiem mężczyzny, to tak na prawdę w środku skrywa miłość do roślin i zwierząt. Potajemnie kocha się w jednej ze służek na dworze sióstr Tully. Zarzeka się, że skończył z wojnami, lecz gdyby zaszła taka potrzeba, stanie do obrony swojego nowego domu - Riverrun.

  Umiejętności: znajomość wielu roślin i ich uprawa, oczyszczanie stawów rodzeństwa Tully, pielęgnacja roślinności w Bożym Gaju, znajomość języka powszechnego w Westeros i Qohorskiego, walka włócznią, mieczem.

  Ekwipunek: narzędzia potrzebne do pracy, nasiona wielu roślin, miecz półtora ręczny leżący w jego domu, pamiątki z dawnych lat.  Godność postaci: Reynard
  Wiek: 33
  Miejsce urodzenia: Gulltown
  Obecne Stanowisko: mistrz budowniczy, doradca
  Ród: mieszczańska rodzina budowniczych

  Wygląd: Reynard to mężczyzna średniego wzrostu o potężnej posturze. Ma krótkie czarne włosy i kilkudniowy zarost. Nosi wzmacniane skórzane spodnie i grubą bluzę.

  Historia: Reynard wywodzi się z mieszczańskiej rodziny budowniczych mieszkającej w Gulltown. On, tak samo jak jego bracia od najmłodszych lat uczyli się w cechu, gdzie ich ojciec był szanowanym członkiem i mistrzem. Poznawali różne sztuki związane ze wznoszeniem budowli, zaznajamiali się z rodzajami kamienia, drewna itp. W końcu dla młodego Reynarda to było za mało, więc wyruszył w podróż po kontynencie, aby poznać lepiej sztukę budownictwa. Jego zakres wiedzy na temat budownictwa powiększał się z każdym odwiedzonym miejscem.  Pomagał przy kilku przedsięwzięciach, aż w końcu trafił do Riverrun, gdzie został mistrzem budownictwa i doradcą.

  Charakter: Reynard odkąd tylko pamięta, zawsze lubił sobie wypić. Po ciężkim dniu lubi się zabawić. CO dziwne, następnego dnia jest gotów do pracy. Po "kilku głębszych" lubi opowiadać sprośne historie i słuchać wędrownych bardów. Niejednokrotnie brał udział w karczmianych bijatykach. Na co dzień twardo stąpa po ziemie, czego wymaga jego zawód. Wszystko kalkuluje na chłodno, nigdy nie podejmuje pochopnych decyzji. Zawsze rozważa wszystkie za i przeciw.

  Umiejętności: znajomość architektury i geometrii, czytanie, pisanie, rachunkowość, jazda konna, targowanie się.

  Ekwipunek: skrzyneczka z narzędziami kamieniarskimi, plany budowy, przybory do pisania, rysowania i modelowania, sakiewka, nóż.

  [JESZCZE NIE SKOŃCZONE]
  avatar
  Elbereth Tully
  Administrator

  Liczba postów : 312
  Join date : 31/05/2014
  Age : 22
  Skąd : Riverrun

  Re: Ludzie Tully'ch

  Pisanie by Elbereth Tully on Pon Lut 23, 2015 5:17 pm

  Godność postaci: Elia

  Wiek: 17 dni imienia

  Miejsce urodzenia: Riverrun

  Stanowisko: służka lady Elbereth Tully

  Ród: -

  Wygląd: Elia jest dziewczyną o filigranowej budowie ciała, przez co niektórzy sądzą, iż jeszcze nie wyszła z wieku dziecięcego. Dodatkowo nie można jej zaliczyć do specjalnie wysokich osób. Mimo wszystko uchodzi za całkiem ładną pannę i zdarza się, że mężczyźni wodzą za nią wzrokiem. Może to ze względu na jej kształtne piersi, które umie uwydatnić poprzez odpowiednio dobrany strój. Swoje kasztanowe włosy potrafi upinać w dość finezyjny sposób, jednak ze względów praktycznych częściej splata je w prosty warkocz. Niewielkie oczy koloru niebieskiego całkiem ładnie komponują się z pociągłą twarzą.

  Historia: Elia jest owocem burzliwego romansu jednego z żołnierzy służących rodowi Tully oraz septy. Dziewczyna nie znała swej matki, gdyż ta umarła zaraz po porodzie, jednak ojciec zadbał o jej wychowanie. A przynajmniej się starał. Początkowo Elia była wykorzystywana przez służbę Riverrun jako pomoc w kuchni, jednak kiedy najstarsza córka pana zamku nauczyła się chodzić, piastunka postanowiła przydzielić jej Elię. Dziewczynka stała się zatem towarzyszką zabaw młodej lady, potem zaś czuwała nad nią w roli służki. Elbereth szanowała ją za lojalność oraz wierność, jednak pomimo tego nigdy nie pozwoliła jej się do siebie zbliżyć na tyle, by dziewczęta mogły się ze sobą zaprzyjaźnić. Elii z trudem udało się zaakceptować taki porządek rzeczy, gdyż za takie oddanie oczekiwała czegoś więcej. Służka nauczyła się przy swojej pani sztuki pisania i czytania, a także pięknego wysławiania, co często wykorzystywała w kontaktach z innymi osobami. Elbereth widząc, że Elia całkiem dobrze się prezentuje, nie miała nigdy oporów, by zabierać ją ze sobą w podróż.

  Charakter: Charyzmatyczna, sprytna i odważna. Takimi słowami można by było opisać Elię. Dziewczyna bardzo dobrze wywiązuje się z roli służącej, choć czasami czuje się zbyt pewnie i zdarzy jej się tym grać na nerwach swojej pani. Jest ponadto ambitna i całkiem mądra, jednak nie tak bardzo, jak się jej wydaje.

  Umiejętności:
  -pisanie i czytanie, aczkolwiek nie jest w tym najlepsza
  -wyszywanie oraz haft
  -gotowanie i sprzątanie
  -pomoc przy upinaniu włosów oraz w doborze strojów
  -charyzma
  -sztuka ładnego wysławiania się

  Ekwipunek:
  -kilka prostych sukien
  -para trzewiczków
  -drobna i tania biżuteria
  -małe lusterko
  -sakiewka z oszczędnościami
  avatar
  Arys Tully

  Liczba postów : 37
  Join date : 01/03/2015
  Age : 18
  Skąd : Harrenhal / Wrocław

  Re: Ludzie Tully'ch

  Pisanie by Arys Tully on Nie Mar 01, 2015 6:58 am

  Ludzie Arysa

  Godność postaci: Edrick Pyke
  Wiek: 13 dni imienia
  Miejsce urodzenia: porty Pyke
  Stanowisko: giermek Arysa
  Ród: bękart - Pyke

  Wygląd: Brązowowłosy młodzieniec o jasnej cerze. Jest chudy i ma zielone oczy oraz garbaty nos.

  Historia: Nie znał ojca. Wychowała go matka, kkurwa w Pyke. Był jednym z jej wielu dzieci. Pewnej nocy, mała chatka, w której mieszkali spłonęła wraz ze wszystkimi. Przeżył jedynie Edrick, który w tym czasie ćwiczył patykiem walkę mieczem. Udało mu się później dostać na statek i dopłynął nim do Seagardu. Stamtąd jakoś udało mu się dotrzeć do Riverrun, gdzie Arys poznał go i przyjął jako swojego giermka. Służy mu od dwóch lat.

  Umiejętności: uczy się walczyć mieczem, potrafi sprzątać, potrafi przyrządzić kilka prostych potraw

  Ekwipunek: drewniany miecz, pare ubrań

  ~~~~

  Godność postaci: ser Lorent Sunderland
  Wiek: 39 dni imienia
  Miejsce urodzenia: Sisterton, miasto na Słodkiej Siostrze (Sweetsister), siedziba rodu Sunderlandów
  Stanowisko: osobisty gwardzista Arysa, doradca
  Ród: Sunderland

  Wygląd: Dobrze zbudowany czarnowsłosy mąż. Ciemnoniebieskie oczy i długi nos.

  Historia: Drugi syn lorda Trzech Sióstr. Od małego był uczony na rycerza. Bardzo dobrze szło mu w walce. Dziś jest jednym z najlepszych rycerzy Westeros. Odkąd został rycerzem, zawsze służył Arysowi. Nigdy go nie zdradził.

  Umiejętności: doskonała walka mieczem, czytanie i pisanie, zna się na rodach Westeros, podstawowe umiejętności marynarskie i kapitańskie

  Ekwipunek: miecz ze stopu valyriańskiej stali i żelaza "Czarna Siostra", podstawowe wyposażenie rycerskie, ubrania, pamiątki z Trzech Sióstr i Dorzecza, posiada cztery statki, które aktualnie stacjonują w porcie Słodkiej Siostry

  ~~~~

  Godność postaci: ser Nyria Borrell
  Wiek: 37 dni imienia
  Miejsce urodzenia: Słodka Siostra (Sweetsister)
  Stanowisko: osobista gwardzistka Arysa, doradczyni
  Ród: Borrell

  Wygląd: Brązowo-rude włosy, zielone oczy. Silnie zbudowana jak na kobietę.

  Historia: Nyria to kuzynka lorda Słodkiej Siostry. Nigdy nie miała łatwo, gdyż jej rodzice zaginęli za Morzu Dreszczy i była wychowywana przez mamkę i piastunki. Reszta rodziny nigdy się nią nie interesowała, ponieważ była rozrzucona po całym Westeros. Z nią mieszkał tylko późniejszy lord Słodkiej Siostry i jego ojciec, który nigdy nie lubił jej matki. Po jego śmierci, relacja między Nyrią i lordem Sweetsister się poprawiła i obecnie są przyjaciółmi. Nyria poznała Arysa podczas jego pobytu na Siostrach. Służyła ona swemu kuzynowi, ale zaprzyjaźniła się również z Arysem, z którym udała się później do Dorzecza i służy mu do dziś.

  Umiejętności: walka mieczem, kiedyś uczyła się czytać i pisać (strasznie się z tym męczyła), podstawowe umiejętności marynarskie

  Ekwipunek: stalowo-żelazny miecz "Czarna Dama", podstawowe wyposażenie rycerskie, ubrania, w tym pare sukni, pamiatki z Sióstr i Tridentu

  [Lista będzie aktualizowana na bieżąco]

  Sponsored content

  Re: Ludzie Tully'ch

  Pisanie by Sponsored content


   Obecny czas to Sro Gru 19, 2018 1:14 pm