Forum aktualnie zamknięte.


  Komnaty Arysa Tully'ego Blackfisha

  Share
  avatar
  Arys Tully

  Liczba postów : 37
  Join date : 01/03/2015
  Age : 19
  Skąd : Harrenhal / Wrocław

  Komnaty Arysa Tully'ego Blackfisha

  Pisanie by Arys Tully on Nie Mar 01, 2015 4:22 am

  Jesień 29 stycznia 282 roku

  Arys rozkazał swojemu giermkowi, młodemu Edrickowi Pyke wezwać swoją córkę, Ceglynę. Bardo uradowała go wieść o tym, że córka zaczęła krwawić.
  Po chwili zjawił się giermek wraz z Ceglyną.
  - Usiądź, proszę.
  Ceglyna usiadła, a Arys gestem ręki odwołał Edricka, który natychmiast wyszedł.
  - Bardzo się cieszę, Ceglyno. Dzisiaj stałaś się kobietą.
  Milczała. Blackfish dostrzegł na jej twarzy smutek i zaczerwienione oczy. Płakała. Znowu. Pomyślał.
  - Powinienem ci opowiedzieć więcej o zaślubinach. Jeśli masz na to czas i ochotę.
  - D-dobrze.
  - wyjąkała.
  - Ceglyno. Młody Piryt Frey, twój przyszły mąż jest dziedzicem Lorda Przeprawy, Władcy Bliźniaków. Freyowie to drugi najpotężniejszy ród w Dorzeczu, zaraz po nas.
  Ceglyna patrzyła tylko na niego swoimi zakrwawionymi oczyma.
  - Nie obawiaj się. Jesteś moją córką i nie pozwolę cię jemu skrzywdzić. Nie będę ci opowiadał o mojej nocy poślubnej, ale septa udzieli ci wszelkich wskazówek. Chyba, że jest dziewicą, wtedy przydzielę ci kogoś innego do tych spraw. Wysłałaś list do swojej kuzynki?
  - Tak.

  - To dobrze. Ale nie traćmy więcej czasu. Musimy porozmawiać o małżeńskich sprawach. Po zaślubinach będziesz miała obowiazek przyjąć herb swojego męża, dwie wieże Freyów. Ale nie zapominaj o swoim rodowym herbie, czarnej rybie. Ślub odbędzie się tutaj, w Riverrun. Przybędą wszyscy lordowie Dorzecza i Zachodu, ale nie tylko. Możemy spodziewać się przedstawicieli innych rodów z królestw. Nie oczekuj też, że przybędzie całe Westeros. To nie jest aż tak ważna uroczystość. Zapewne pojawi się ktoś z Tyrellów i Arrynów, ale to teraz nie jest ważne. Po zaślubinach, ty i Piryt powinniście udać się do Królewskiej Przystani, do stolicy. Twój mąż ma zostać giermkiem mojego bratanka, twojego kuzyna, lorda Leecha. Nie pozwolę ci na to. - Arys zmienił wyraz twarzy. - Stolica to niebezpieczne miejsce, a ty jesteś słaba psychicznie i chorowita. Lord Karchis, ojciec twego przyszłego męża i mój stary przyjaciel to zrozumie i po uroczystościach związanych ze ślubem, ty udasz się do Bliźniaków, gdzie będziesz oczekiwała na swego męża, który uda się do stolicy i będzie pełnił swój obowiązek dopóki nie zostanie rycerzem. Módl się do bogów, starych i nowych. Nie ważne do kogo. Jeśli będziesz miała szczęście to już po nocy poślubnej zajdziesz w ciążę i na powrót męża urodzisz mu syna lub córkę. Mam nadzieję, że zrozumiałaś. Teraz możesz udać się do swoich komnat, żeby wszystko przemyśleć i modlić się. Edricku! - giermek wszedł do komnaty - Zaprowadź moją córkę do jej komnat.
  - Tak, panie.
  Ceglyna wraz z giermkiem opuścili komnatę Arysa.
  avatar
  Arys Tully

  Liczba postów : 37
  Join date : 01/03/2015
  Age : 19
  Skąd : Harrenhal / Wrocław

  Re: Komnaty Arysa Tully'ego Blackfisha

  Pisanie by Arys Tully on Nie Mar 01, 2015 7:32 pm

  Ktoś zapukał do drzwi.
  - Proszę.
  Drzwi się otworzyły. Najpierw weszła Nyria, a zaraz po niej Lorent. Jego jedyni gwardziści.
  - Coś się stało? - zapytał Arys.
  - Panie - odpowiedzieli równocześnie
  - Mamy prośbę - rzekł ser Lorent. - Dzisiaj przyleciał kruk, do nas. Mój ojciec, lord Trzech Sióstr nie żyje. Zabrała go gorączka. Władzę obejmie mój starszy brat. Chciałbym się udać na Siostry, pożegnać ojca i odwiedzić brata.
  - A ja chciałabym odwiedzić kuzyna i złożyć hołd nowemu lordowi.
  - wtrąciła Nyria.
  - Smucą mnie te wieści. Rozumiem was i pozwalam wam się wybrać na Siostry. Sam chciałbym pojechać z wami, ale muszę zorganizować ślub córki. A ponadto jutro wraca moja ukochana bratanica. - westchnął - Mogłaby ona zająć się ślubem i wyruszylibyśmy 1 lutego na Siostry, ale będziemy musieli wrócić przed 20 lutym, żeby zdążyć na ślub Ceglyny.
  - Oczywiście, panie
  - odrzekł ser Lorent Sunderland.
  - Dobrze, a więc przygotujcie się do podróży. Wyruszamy popojutrze o świcie.

   Obecny czas to Pon Sty 21, 2019 7:05 am