Forum aktualnie zamknięte.


  Główna brama

  Share
  The author of this message was banned from the forum - See the message
  avatar
  Blanche Manderly

  Liczba postów : 197
  Join date : 05/06/2014
  Skąd : Riverrun

  Re: Główna brama

  Pisanie by Blanche Manderly on Nie Mar 15, 2015 9:16 pm

  Jesień, 7 lutego 282 roku
  Blanche była bardzo poruszona. Pierwszy raz miała wystąpić w roli pani domu. W dodatku mury jej miasta otaczało wojsko. Zanim dotarły do niej wieści o przybyszach zarządziła mobilizację w Białym Porcie, co sugerował jej Belicho. Kiedy ponad 2 tysiące ludzi w ciągu godziny obstawiło mury oraz bramy miasta Blanche wysłała konno Belicha wraz z kilkoma zaufanymi ludźmi, by przekazali jej słowa. Kazała im zabrać ze sobą wino, chleb, sól i ryby. Wyszli boczną, małą bramą. Tak mieli powitać przybyłych w geście pokoju. Reprezentanci mieli zaprosić na rozmowę samych lordów i ich zaufanych ludzi- dowódców. Reszta miała czekać, aż do przedsięwzięcia jakiś działań i uchwalenia decyzji. Rozlokowanie tylu ludzi to zagwozdka logistyczna... Będą musieli chwilę poczekać, aby nie zasiać chaosu w mieście, w którym już w tej chwili przebywała armia Manderlyego. Blanche otoczyła się rycerzami z dworu i ludźmi Belicha, samemu mężczyźnie także kazała pozostać blisko i być jej doradcą, to oni znali się na walce, dodatkowo czuła się pewniej w ich obecności. Larsowi powierzyła czuwanie nad bezpieczeństwem. Chciała pokazać, że Biały Port jest jak najbardziej przygotowany i pewny swoich zamierzeń. Gdy lordowie i ich ludzie weszli do wielkiej sali wstała i zaczęła mówić:
  -Witam was serdecznie w murach Białego Portu -skinęła głową w stronę Edwarda Boltona i Garena Hornwooda wymieniając ich tytuły, z którymi w miedzy czasie zapoznał ją Belicho. - Przebiliście długą drogę i na pewno należy wam się odpoczynek, już wydałam rozkazy przygotowania kwater dla waszych ludzi, jednak chciałabym usłyszeć teraz, co macie do powiedzenia, o waszych roszczeniach, planach i zamierzeniach. Nagle pomyślała o negatywnych odpowiedziach z niedalekich ziem i w jej głowie narodził się pomysł:- Po cóż jednak bezczynnie czekać panowie...Fosa Callin i Old Castle to dwa wrogie nam punkty, nad którymi mamy przewagę. Znamy doskonale ich liczebność, zapasy i sposoby walki. Proponuję wypad. Przedsmak bitwy. Połączone siły szybko uporają się z problemem i zajmą zamki, a odział moich ludzi-konnica odetnie Wdowią Strażnicę. Ja zaś przygotuję nie tylko kwatery ale i uczty. Macie panowie ochotę zasmakować w krwi?
  The author of this message was banned from the forum - See the message
  avatar
  Blanche Manderly

  Liczba postów : 197
  Join date : 05/06/2014
  Skąd : Riverrun

  Re: Główna brama

  Pisanie by Blanche Manderly on Pon Mar 16, 2015 10:28 pm

  -Cóż, jeśli mowa o wojnie, traktujemy całą sprawę bardzo poważnie czyniąc odpowiednie przygotowania, Lordzie Hornwood. Spojrzała w oczy Belicho, który lekko skinął głową. Dobrze, on uważa, że ich propozycja jest rozsądna. Cieszyła się, że w tym momencie ma przy sobie Belicha, który znał się na takich sprawach doskonale w przeciwieństwie do piętnastoletniej świeżo upieczonej żony. Nawet przestała prychać i ignorować Larsa, który wykazał się w walce z "panienką" Stark, jak nazywała w myślach Jamiego, a teraz czuwał nad bezpieczeństwem i musztrą. -Ustępuję pola szlachetni panowie, kobiety niewiele się orientują w tych dziedzinach. Niech będzie Old Castle. Oto Belicho, dowódca Białych Płaszczy i zaufany człowiek, z którym omówicie szczegóły wypadu. Belicho odpowiada bezpośrednio przede mną i on też przedstawi mi ustalenia. Ja tymczasem zadbam o jedzenie i kwatery. To mówiąc pożegnała się i odeszła wraz z Larsem i ludźmi, których jej przydzielił. Udała się razem z eskortą do wierzy maestra, by napisać do męża, a po dłuższej chwili na spotkanie z kapitanem Białych Płaszczy.
  The author of this message was banned from the forum - See the message

  Sponsored content

  Re: Główna brama

  Pisanie by Sponsored content


   Obecny czas to Pon Sty 21, 2019 6:57 am