Forum aktualnie zamknięte.


  Karty Regionów

  Share
  avatar
  William Hawke
  Administrator

  Liczba postów : 296
  Join date : 23/07/2014
  Age : 24
  Skąd : Hawkhill

  Karty Regionów

  Pisanie by William Hawke on Pon Lip 06, 2015 2:17 pm

  Kod:
  [center][b]Karta regionu[/b][/center]

  [b]Nazwa regionu:[/b]

  [b]Stolica regionu:[/b]

  [b]Ród panujący:[/b]

  [b]Władca regionu:[/b]

  [b]Najważniejsze miejsca:[/b]

  [b]Bezpieczeństwo:[/b]

  [b]Dobrobyt:[/b]

  [b]Aktualne efekty i wydarzenia:[/b]

  Podobnie jak gracze poszczególne regiony Westeros, a jeśli zajdzie taka potrzeba to i Essos będą miały swoje karty. Będą zawierać podstawowe informacje oraz krótkie notki na temat tego, co aktualnie się dzieje. Efekty te mogą wpływać też na to jak bezpieczna będzie podróż po danym regionie bądź tez jakie zyski może przynieść handel bądź najazd w tym obszarze. Krótkie wyjaśnienie.

  Nazwa regionu, stolica, ród panujący, władca, najważniejsze miejsca – tego chyba nie trzeba tłumaczyć.

  Bezpieczeństwo: (od – do +++++) będzie istniało 6 poziomów bezpieczeństwa. Statystyka ta oznacza jak lokalne władze radzą sobie z bandytami, banitami, egzekwowaniem prawa, oraz maruderami. Poziom +++++ będzie oznaczał bezwzględne egzekwowanie prawa, sprawiedliwe rządy. Jednak taki stan jest ekstremalnie trudny do uzyskania. Poziom najniższy zaś oznaczać będzie, że w regionie panuje kompletna anarchia. Trakty i wioski są pustoszone przez bandytów i maruderów. W każdym zaułku może czekać ktoś z nożem gotów zabić za sakiewkę z kilkoma miedziakami. Poziom bezpieczeństwa będzie modyfikował rzuty związane z wydarzeniami w danym regionie.

  Dobrobyt: (od – do +++++) określa sytuację ekonomiczną regionu. Oczywiście poziom +++ będzie oznaczać co innego na Północy i co innego na bogatym Zachodzie. Statystyka ta określa tylko ogólną koniunkturę. Im niższa tym więcej oszustów, ludzi pozbawionych zajęcia itd. Statystyka jest dość mocno powiązana z bezpieczeństwem. Ponieważ niskie bezpieczeństwo szybko pociągnie na dno gospodarkę, a słaba gospodarka sprzyja rozwojowi bandytyzmu. Poziom – oznacza wiele zniszczonych i splądrowanych wiosek, pustki w skarbcu i inne tragiczne wydarzenia. Praktycznym jej zastosowaniem będzie określenie sytuacji finansowej lordów w regionie. Jeżeli będzie wysoka bez problemu będą w stanie podjąć dodatkowy wysiłek wojenny czy też przysłużyć się inwestycji. Nie będzie problemu z zaopatrzeniem ich wojsk, a długi będą spłacać na czas. Jeżeli zaś będzie niska mogą wystąpić problemy z płynnością finansową co może negatywnie przełożyć się na np. sytuację na wojnie.

  Aktualne efekty i wydarzenia: Krótki opis aktualnie działających efektów, które będą losowane w pierwszym tygodniu każdego miesiąca.


  _________________
  Wzlecimy Wysoko

   Obecny czas to Sob Lip 21, 2018 9:28 pm