Forum aktualnie zamknięte.

Kruczarnia

Share
    Arleila Tyrell

Liczba postów : 38

Kruczarnia

Pisanie by Arleila Tyrell on Wto Cze 03, 2014 2:40 am

Jak można się domyślić po nazwie, to właśnie tutaj trzymane są kruki, służące rodowi Tyrellów do prowadzenia korespondencji z innymi możnymi Westeros. Pieczę nad ptakami sprawuje maester, obecność większości członków rodu w tym miejscu ogranicza się jedynie do wysłania listu.
    Elijah Martell

Liczba postów : 162

Re: Kruczarnia

Pisanie by Elijah Martell on Czw Lip 10, 2014 9:48 pm

Elijah wszedł do kruczarni aby wysłać listy do chorążych i poinformować Lorda Baratheona o wsparciu. Zastanawiał się czy nie wykorzystać jakoś tej sytuacji na swoją korzyść. Bo przecież taka pomoc nie mogła obyć się bez jakiejś formy zapłaty.
    Książę zdążył już wysłać kruka do Lorda Torrherna i chorążych gdy nagle usłyszał kroki za drzwiami...
    "Czyżby maester miał jakąś sprawę?"
    Dustin

Liczba postów : 149

Pisanie by Dustin on Czw Lip 10, 2014 10:04 pm

Dustin wszedł do kruczarni i zastał tam Księcia Elijaha. Tak myślałem, że tu go znajdę. Tyrell długo rozmyślał nad obecnymi wydarzeniami i do głowy przyszedł mu bardzo kuszący plan, miał tylko nadzieję, że Książę Dorne się zgodzi.
    - Książę Elijahu, właśnie cię szukałem. Mam dla ciebie ciekawą propozycję. Jak wiem niektóre z zamków w posiadaniu Baratheonów należały kiedyś do władców Dorne. Co byś powiedział na ich odzyskanie?
    Elijah Martell

Pisanie by Elijah Martell on Czw Lip 10, 2014 10:13 pm

Propozycja Lorda Dustina najpierw mocno zdziwiła Elijahę jednak po chwili zdał sobie sprawę iż właśnie o czymś takim myślał przed chwilą. Lord Tyrell już przecież próbował atakować Koniec Burzy, lecz wtedy się nie udało. Teraz okoliczności sprawiły iż jest to wyjątkowo łatwy łup.
    Elijah uśmiechnął się i spojrzał na Dustina. Jego słowa brzmiały bardzo poważnie, bez cienia ironii czy sarkazmu:
    - Co zatem proponujesz Lordzie Dustinie? Bo ja myślałem o tym aby spełnić scenariusz Baratheona co do naszego wsparcia - tyle że dokładnie odwrotnie.
    Dustin

Pisanie by Dustin on Czw Lip 10, 2014 10:22 pm

- Mój plan jest prosty, skontaktujemy się ze zbuntowanymi chorążymi i zapewnimy ich o naszym wsparciu dodając, że Baratheon myśli o nas jak o swoich sojusznikach. Dogadam się z Jaimem Starkiem i poproszę aby zaczekał z dołączeniem do Jelenia do czasu bitwy, kiedy ten będzie walczył z zdrajcami, młody Stark uderzy na jego tyły. Ty w tym czasie Panie mógłbyś "wspomóc" Lorda Tarthu w ataku na Estermont, poprzez wydanie jego sił tamtejszemu lordowi i zamknięcie ich w kleszczach. Ja zaś skręciłbym przed Królewską Przystanią i obległ ze swoim wojskiem Koniec Burzy odcinając Baratheonowi odwrót. Jego wojska byłyby rozproszone po całych Krainach Burzy i zdziesiątkowane. Razem z Wilkiem rozpoczęlibyście wtedy marsz w stronę Końca Burzy zdobywając zamki po drodze. Gdy stolica i kilka innych zamków padnie większość Lordów powinna skapitulować. Poza tym mamy siostrę Jelenia pod ręką, jeśli coś pójdzie nie tak będzie ona doskonałą kartą przetargową. Więc ty Książę weźmiesz zamki Dornijskiego Pogranicza i Deszczowego Lasu, a ja te na północy. Co ty na to?
    Elijah Martell

Pisanie by Elijah Martell on Czw Lip 10, 2014 10:34 pm

Elijah zamyślony analizował plan Lorda Dustina. Wszystko zdawało się pasować do siebie perfekcyjnie.
    - Nie będę owijał w bawełnę, wchodzę w to. Ten pomysł brzmi aż zbyt idealnie.
    Książę wypuścił ostatniego kruka do Lorda Yornwooda, po czym powiedział:
    - A więc widzimy się w Końcu Burzy Lordzie Dustinie. Będziemy w kontakcie.
    Podał rękę Dustinowi na znak zawarcia umowy.
    Dustin

Pisanie by Dustin on Czw Lip 10, 2014 10:54 pm

Dustin nie krył swojego zadowolenia podając rękę Księciu Dorne. Cholerni Baratheonowie myśleli, że kilka miłych słówek, a zapomni o tym co stało się pod Końcem Burzy i jeszcze arogancja tego ich młodego lorda...
    - Zostaje tylko przekonać Starka, ale o to się nie martw książę. Mam zamiar przedstawić mu ofertę tak kuszącą, że tylko głupiec by odmówił. Pójdę do niego teraz, po drodzę wydam rozkazy kapitanowi gwardii. Mamy w zamku pięćdziesięciu ludzi Jeleni, którzy są chyba niepotrzebni i Lady Sophi musi ktoś przypilnować. - Powiedział Dustin z uśmiechem na twarzy, po czym opuścił kruczarnie i skierował się do komnat gościnnych. Po drodze zaszedł do kapitana gwardii.
    - Kapitanie na placu rozłożyło namioty pięćdziesięciu ludzi Baratheonów, nie podoba mi się to. Zamknij bramę, ustaw przy niej i na murach osiemdziesięciu ludzi, wtedy weź resztę gwardii, złap ich i zamknij wszystkich w lochach, zabijaj tylko jeśli nie będzie wyjścia, ale pamiętaj nikt nie może opuścić tych murów. Wyślij też dwóch ludzi pod okno komnaty Lady Spohi i czterech pod drzwi, mają tam stać warty cały czas do odwołania. Gdy jutro się obudzi powiecie jej, że brat wysłał mi list prosząc aby została tu pod moją opieką, w zamku ma za nią chodzić czterech gwardzistów, nie ma prawa go opuścić, nie może też wysyłać kruków, zrozumiano?
    - Tak jest sir! - Kapitan zasalutował i ruszył wykonać rozkazy. Doskonale...

Sponsored content

Pisanie by Sponsored content

Obecny czas to Czw Paź 18, 2018 9:42 am