Forum aktualnie zamknięte.


  Remy Tyrell

  Share
  Remy Tyrell
  Remy Tyrell

  Liczba postów : 27
  Join date : 08/07/2015
  Skąd : Wysogród

  Remy Tyrell

  Pisanie by Remy Tyrell on Sro Lip 08, 2015 1:30 pm

  Godność postaci: Remy Tyrell
  Wiek: 29 dni imienia
  Miejsce urodzenia: Wysogród
  Stanowisko: Głowa rodu Tyrell, Lord Reach i Namiestnik Południa
  Ród: Tyrell


  Wygląd:
  Niespotykanym jest to, aby Tyrell miał włosy tak ciemne jak Remy. Widocznie ciemna czupryna przyszła razem z krwią matki. Jednak ani przez chwilę nie było wątpliwości co do ojcostwa lorda Manfreda, gdyż dziecko, tak jak ojciec, miało ledwo widoczne znamię na lewym udzie. Niebieskie oczy, z domieszką szarości są niewzruszone. Zawsze patrzą z zimnem na rozmówcę. Emocji nie widać również w ustach i mięśniach twarzy. Lata polowań, walk i podróży spowodowały, że Remy jest postawnym meżczyzną. Nie ubiera się ekstrawagancko. Zazwyczaj przywdziewa proste ubrania. Koszule w odcieniach zieleni, brązu, lub czarne, skórzane spodnie, i takowe buty. Odzież wieszchnią stanowi płaszcz, a gdy wyrusza na polowania, opończa.

  Charakter:

  Remy to człowiek spokojny. Nie działa pochopnie, dużo rozmyśla nad drogami, które może obrać. Z natury nie mówi wiele. Widać, że jest człowiekiem zimnym, o ograniczonej zdolności okazywania uczuć. Jednak jego stosunek do poddanych jest naprawdę pozytywny. Docenia religię i szanuje różne wyznania. Stosuje się do prawa i egzekwuje je wśród mieszkańców Reach. Uważa, że jest ono po to bo go przestrzegać, a wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja gdy prawo jest złe. Nie boi się dążyć do tego, czego pragnie. Czasem zdarza się, że jego duma nakazuje mu zrobić coś, bądź zabrania tego. Niekiedy utrudnia mu to życie, jednak zawsze potrafi sobie jakoś poradzić.

  Historia:

  Dzień, w którym Remy przyszedł na świat pamięta chyba każdy mieszkaniec Reach. Był to bowiem moment, w którym zakończyła się wielka zima. Spichrza były niemal puste, toteż uczta z okazji narodzin dziedzica wymagała ogromnych nakładów złota.
  Jako, że lord Manfred długo czekał na pierworodnego dokładał wszelkich starań, by ten wyrósł na wspaniałego lorda i rycerza. Z Cytadeli sprowadzono maesterów, mających nauczać Remy'ego, a tajniki sztuki wojennej przekazywali mu najwybitniejsi stratedzy i najznamienitsi rycerze. Trzeba przyznać, że był pojętnym uczniem, a nauka sprawiała mu satysfakcję. Od małego wyruszał z ojcem na polowania i jego komnata pełna jest trofeów. Nauczył się, że na łonie natury nie należy wybrzydzać. Czas spędzony w lasach nie poszedł na marne. Jego zmysły wyostrzyły się, a organizm przystosował do trudnych warunków.
  Gdy miał 15 lat przebywał w Królewskiej Przystani wraz z ojcem. Lord Wysogrodu został mianowany Starszym nad prawami. Zorganizowano turniej, ucztę, a przed nią wielkie polowanie. Szedł cały czas niedaleko króla i swojego ojca. Targaryen wypił trochę za dużo i był skrajnie nieuważny. Gdy zauważył wyrośnięte warchlaki chciał je złapać. Nie pomyślał jednak, że nieopodal będzie locha. Dzik rzucił się na władcę, ratując swoje młode i niechybnie by go poranił, a pewnie i zabił gdyby nie Remy. Młodzieniec przebił lochę włócznią. Monarcha był wielce zadziwiony tą sytuacją.
  Im był starszy tym bardziej doceniał sztukę dyplomacji, gry polityczne. Wiele nauczył się od ojca, który efektywnie zarządzał Reach. Zauważył, że rozmową można osiągnąć więcej niż siłą. Obserwował ludzi, dzięki czemu potrafił bardzo precyzyjnie określić ich stan. Po zachowaniu wiedział czego spodziewać się od danej osoby, a wpatrując się w ruch warg domyślał się co mówią.
  Mimo to niektóre sprawy wymagają przemocy, by je rozwiązać. Brał udział w kilku poważnych konfliktach na Dornijskim Przygraniczu, a w czasie powrotu z podróży w konflikcie na Ziemiach Spornych i Stopniach. Ten ostatni potwierdził, że w talent Tyrell'a wkomponowały się  nauki przekazane mu przez jego mistrzów. Takiego ogromu przemocy nigdy jeszcze nie doświadczył, nie znalazł się jeszcze w tak ciężkich warunkach.
  Przez krótki czas był nawet żonaty z córką lorda Lannistera, jednak ta zmarła w połogu, a nowo narodzony syn nie przeżył jej o wiele. Odszedł w wyniku gorączki, jeszcze tej samej nocy. Mówi się, że wtedy młody Tyrell stał się zimny.
  Gdy osiągnął dwudziesty rok życia postanowił wyruszyć w podróż na wschód. Odwiedził Braavos, Qohor, Volantis, dotarł aż do Qarthu. Wrócił bogatszy w wiedzę i doświadczenie. Zdarzyło mu się walczyć z Dothrakami, czy lokalnymi ludami. Z Qohoru przywiózł ze sobą miecz, wykuty przez lokalnych kowali, zgodnie z tylko im znanymi tajnikami. Ogromne wrażenie wywarł na nim Qarth. Spędził w nim kilka miesięcy, łącznie z wyprawą na ziemie Wielkiego Moraq.
  Powrócił do domu po czterech latach. W tym czasie nie działo się wiele na Południu. Jego młodsza siostra wyszła za Edwyle'a Starka, a ojciec zdążył zachorował. W kilka tygodniu po zobaczeniu syna, stary lord zmarł. Remy na szczęście mógł liczyć na matkę i lojalnych pomocników ojca. Zadbał o swoją silną pozycję i z powodzeniem zarządza Reach.

  Umiejętności:

  - blef
  - czytanie z warg
  - intryga
  - dyplomacja
  - przekonywanie
  - dowodzenie
  - zastraszanie
  - etykieta
  - czytanie i pisanie
  - jazda konna (obie formy)
  - pływanie
  - sekretne znaki i język (nauczone w czasie kampanii wojennych i polowań)
  - strategia i taktyka
  - sztuka przetrwania
  - spostrzegawczość
  - unik
  - walka bronią (fechmistrz)
  - wiedza (geografia, historia, lokalna, natura, religia)
  - znajomość nowovalyriańskiego i mowy powszechnej

  Umiejętności w trakcie nauki:
  - walka bronią (arcymistrz)
  - wiedza (geografia, historia, lokalna, natura, religia)
  - woltyżerka

  Zalety, cechy neutralne, wady:

  Zalety:
  - intrygant
  - bardzo szybki
  - urodzony wojownik, strateg,taktyk

  Wady:
  - małomówny
  - względna moralność
  - atrofia uczuć
  - słabe poczucie humoru
  - indywidualista (ciężko mu działać w grupie)

  Ekwipunek:
  - miecz z Qohoru
  - nóż myśliwski
  - sztylet
  - sakiewka z monetami

  Towarzysze:
  - kary koń Sayh
  - giermek Tom

  Kilka ważnych pytań.

  1. Czy bohater jest religijny? Jaki jest jego stosunek do Bogów?
  Docenia religię.
  2. Czy bohater ma jakieś ulubione/ważne dla niego przedmioty? Jak zareaguje na ich stratę? Może wiąże się z nimi jakaś historia?
  Nie
  3. Jak wyglądają relacje bohatera z resztą rodziny? Posiada takową? A jeżeli nie to dlaczego
  Rodzina jest dla niego wartością. Dba o nią.
  4. Czy bohater ma jakieś uprzedzenia? Czy czuje niechęć do mieszkańców któregoś z regionów Westeros? Czy są mu obce stereotypy?
  Nie.
  5. Jakie marzenia ma bohater? Czy dąży w jakiś sposób do ich realizacji?

  6. Jak bardzo moralny jest bohater? Zabiłby z zimna krwią niewinną osobę? Rzuciłby się pod pędzący wóz by ratować bezbronne dziecko?
  Każdy ma tyle moralności ile mu potrzeba.
  7. Jak postać rozumie honor? Jest pasowanym rycerzem? Jeśli tak to w jaki sposób postać zdobyła ostrogi. Stosuje się do swoich powinności? Czy może wręcz przeciwnie?
  Nie jest przesadnie honorowy, ale nie można go też nazwać barbarzyńcą bez zasad.
  8. Czy postać ma jakiś przyjaciół? Wrogów? Czy darzy kogoś jakimś szczególnie mocnym uczuciem?
  Na razie nie.
  9.Czy postać identyfikuje się z jakimiś wzorami osobowościowymi lub idolami? Czy obecnie jest zafascynowana pewnymi jednostkami? Czy miała szansę zetknąć się nimi?
  Nie.
  10. Czy bohater planuje w przyszłości założyć rodzinę? Kim miałaby/miałby być jego/jej wybranka/wybranek?
  Owszem.
  11. Czy ma on przodków, którym udało się dokonać czegoś niezwykłego? Jak są postrzegani w społeczności, w której żyje postać? Jaki jest jej stosunek do tych czynów i do sławy bądź niesławy przodków?
  Ojciec Manfred. Wybitny lord i polityk Reach. Szanowany przez wasali i poddaych.

  Oświadczam, ze zapoznałem się z regulaminem i zgadzam się z jego treścią oraz zobowiązuję się do jego przestrzegania.
  Elbereth Tully
  Elbereth Tully
  Administrator

  Liczba postów : 312
  Join date : 31/05/2014
  Age : 22
  Skąd : Riverrun

  Re: Remy Tyrell

  Pisanie by Elbereth Tully on Czw Lip 09, 2015 2:34 am

  Akceptuję kartę postaci Smile

   Obecny czas to Sro Sty 23, 2019 9:43 pm