Forum aktualnie zamknięte.


  Orik Mormont

  Share
  Orik Mormont
  Orik Mormont

  Liczba postów : 57
  Join date : 05/08/2014
  Skąd : Niedźwiedzia Wyspa

  Orik Mormont

  Pisanie by Orik Mormont on Sob Lip 11, 2015 7:42 pm

  Godność postaci: Orik Mormont
  Wiek: 44
  Miejsce urodzenia: Niedźwiedzia Wyspa
  Stanowisko: Lord Niedźwiedziej Wyspy
  Ród: Mormont
  Historia rodu: (wymagane o ile, ród jest wymyślony przez gracza lub chce zmodyfikować historię istniejącego.)

     
  Wygląd:
  Orik nie jest człowiekiem wysokim, ale także nie niskim. 1.77 m to jego wzrost. Jak na swój wiek jest silny. Pod szatą, oraz zbroją i kolczugą można zauważyć szkic mięśni. Na tak niewiarygodną siłę pracował całe swoje życie podczas rajdów żelaznych, oraz obrony mieszkańców wyspy przed rzezimieszkami. Posiada brązowe oczy, a jego włosy są krótko ostrzyżone. Posiada także zarost, który jest koloru siwego tak, jak włosy, co wskazuje na jego wiek. Na jego ciele rysują się niewielkie ślady po potyczkach, oraz po większych bataliach - blizny. Na różnorakie okazje wdziewa na siebie średniej jakości płaszcz, z wyszytym na centralnej przedniej części czarnego niedźwiedzia. To samo można powiedzieć o jego skórzanej zbroi złączonej z kolczugą.

     
  Charakter:
  Niedźwiedź z reguły jest miły, oraz gościnny. Szanuje prawa gościnności za wszelaką cenę, więc z tej reguły jest honorowym człowiekiem. Nie lubi wielkich tłumów, oraz masowych zgromadzeń, lub uczt. Nie czuje się na nich dobrze z tego powodu, że wychowywał się w dziczy, Królewski dwór także nie jest dla niego. Od czasu do czasu lubi trochę wypić, lecz tyle, aby trunek nie zaćmił umysłu. Walczy zawsze honorowo i posiada szacunek do wrogów, każdego. Jego głównym zainteresowaniem są niedźwiedzie zamieszkujące głównie krainy jego wyspy, lecz także inne obszary świata. Orik nie jest osobą arogancką i zawsze wysłucha człowieka nawet prostego. Pała do zwierząt wielką miłością. Nienawidzi osób pozbawionych honoru.

     
  Historia:
  Orik urodził się na Niedźwiedziej Wyspie jako pierwszy i ostatni spadkobierca tytułu Lorda Niedźwiedziej Wyspy. Jego matka umarła przy porodzie, a ojciec wstąpił do straży, kiedy chłopak kończył drugi rok swojego życia. Nikt nie wie z jakich pobudek. Podczas dorastania chłopaka Niedźwiedzią Wyspą zarządzał Pan Winterfell. Orik w wieku dziewięciu lat bardzo interesował się orężem. Często przesiadywał całe dnie u kowala i przypatrywał się jego pracy. Podziwiał ich za oddanie, ponieważ wiedział, że to od kowala zależy w małym stopniu los bitwy, co wydawało się dość nierealistyczne. W wieku dwunastu lat Orik postanowił pracować jako pomocnik kowala w jego cechu. Bardzo podobała mu się ta praca. Nieraz wytwarzał bardzo dobre miecze oraz topory. Po paru tygodniach przestał uczęszczać do pracy jako pomocnik kowala. Zaczął wtedy ostro trenować szermierkę ze swoim trenerem, którego wynajął z tego, co zarobił. Nie chciał brać pieniędzy z podatków, ponieważ wiedział, że te pieniądze mają służyć całej wyspie, a nie jego mniemaniu. Po czterech latach ciężkiej i wymagającej nauki szermierki chłopiec, który był już w wieku szesnastu lat, stał się wybitnym wojownikiem, co przejawiał jego talent do walki mieczem. Właśnie w tym czasie Pan Winterfell przestał sprawować rządy nad Niedźwiedzią Wyspą i podarował ją młodemu niedźwiedziowi. Orik władał sprawiedliwie, wysłuchując próśb poddanych i spełniał je w miarę możności. I tak mijały lata. Przez te wszystkie jesienie, zimy, wiosny, lata Orik trenował ostro szermierkę oraz uczył się strzelania z łuku. Często wyjeżdżał na polowania, aby trafiać do żywego celu z łuku. W wieku czterdziestu czterech lat Orik stał się najlepszym wojownikiem na wyspie, ponieważ sztukę walki bronią opanował do perfekcji.

     
  Umiejętności:

  - Czytanie i pisanie.
  - Dowodzenie.
  - Dyplomacja
  - Jazda konna powszechna i rycerska.
  - Nawigacja
  - Opieka Nad zwierzętami.
  - Oswajanie.
  - Pływanie.
  - Strategia.
  - Taktyka
  - Tresura
  - Unik
  - Walka bronią fechmistrz
  - Wiedza o Niedźwiedziej Wyspie. (Lokalna)
  - Żeglarstwo

     
  Umiejętności w trakcie nauki:
  - Dyplomacja
  - Pływanie
  - Żeglarstwo
  - Nawigacja

     
  Zalety (maksymalnie 5), cechy neutralne, wady (przynajmniej tyle co zalet):

  Zalety:
  - Bardzo silny
  - Bijatyka
  - Charyzmatyczny
  - Krzepki
  - Urodzony wojownik
  Wady:
  - Głuchota
  - Kiepska pamięć
  - Słabość do pieniądza.
  - Słaby zmysł słuchu
  - Śpioch

  Neutralne:
  - Honor

     
  Ekwipunek:
  - Rodowy miecz "Długi Pazur"
  - Skórzana zbroja z wyrytym na przodzie Niedźwiedziem
  - sztylet
  - Mieszek z paroma jeleniami

     
  Towarzysze:
  Stary Niedźwiedź oswojony dawno temu w pobliskim lesie.

     
  Kilka ważnych pytań.
  Brak

     1. Czy bohater jest religijny? Jaki jest jego stosunek do Bogów?
  Wierzy w Starych Bogów, a jego stosunek do nich to (6/10)

     2. Czy bohater ma jakieś ulubione/ważne dla niego przedmioty? Jak zareaguje na ich stratę? Może wiąże się z nimi jakaś historia?
  Bohater posiada miecz rodowy "Długi Pazur", wykonany został z valyriańskiej stali i ma dla niego ważność tylko sentymentalną. Ponadto jest on przekazywany z pokolenia na pokolenie w rodzie Mormont. Orik nosi prawie przez cały czas miecz, więc praktycznie nie ma możliwości pozbycia się go, lecz w takim przypadku oddałby wszystko, aby go od odzyskać.

     3. Jak wyglądają relacje bohatera z resztą rodziny? Posiada takową? A jeżeli nie to dlaczego
  Orik------------Jorah
  |                       |        
  Jeor---Allys       Syn

  Stosunki:
  Orik-Jorah 7/10
  Orik Jeor 10/10
  Orik Jeor 9/10
  Orik SynJoraha 8/10

     4. Czy bohater ma jakieś uprzedzenia? Czy czuje niechęć do mieszkańców któregoś z regionów Westeros? Czy są mu obce stereotypy?
  Orik na pewno czuje niechęć do żelaznych ludzi, z tego powodu, że najeżdżali i nadal najeżdżają niedźwiedzią wyspę. Stereotypy są mu obce z tego powodu, że rzadko kiedy odpływa z wyspy.

     5. Jakie marzenia ma bohater? Czy dąży w jakiś sposób do ich realizacji?
  Jego marzeniem jest wyzwolenie ludu Niedźwiedziej Wyspy spod jarzma ciemiężycieli i utworzenia "Wolnego Królestwa Niedźwiedziej Wyspy", lecz te marzenia są odległe i nie możliwe jak na dzień dzisiejszy i otóż z tego powodu Orik ukrywa je głęboko w głowie i nie doprowadza do nich światła dziennego.

     6. Jak bardzo moralny jest bohater? Zabiłby z zimna krwią niewinną osobę? Rzuciłby się pod pędzący wóz by ratować bezbronne dziecko?
  Orik jest osobą honorową, więc nie zabił by niewinną osobę, lecz jeżeli chodziło by o jego plany wszystko mogło by się  inaczej potoczyć.

     7. Jak postać rozumie honor? Jest pasowanym rycerzem? Jeśli tak to w jaki sposób postać zdobyła ostrogi. Stosuje się do swoich powinności? Czy może wręcz przeciwnie?
  Na Północy tytuł rycerza nie istnieje, więc Orik nie zdobył ostróg. Według Orika honor jest interpretowany przez niego różnie. Marzenia i wyższe cele dla dobra Niedźwiedziej wyspy ponad honor.

     8. Czy postać ma jakiś przyjaciół? Wrogów? Czy darzy kogoś jakimś szczególnie mocnym uczuciem?
  Brak tak owych.

     9.Czy postać identyfikuje się z jakimiś wzorami osobowościowymi lub idolami? Czy obecnie jest zafascynowana pewnymi jednostkami? Czy miała szansę zetknąć się nimi?
  Brak tak owych
     10. Czy bohater planuje w przyszłości założyć rodzinę? Kim miałaby/miałby być jego/jej wybranka/wybranek?
  Już posiada rodzinę.

     11. Czy ma on przodków, którym udało się dokonać czegoś niezwykłego? Jak są postrzegani w społeczności, w której żyje postać? Jaki jest jej stosunek do tych czynów i do sławy bądź niesławy przodków?
  Orik posiada bardzo wielu przodków, lecz oni nie dokonali nic takiego godnego uwagi, ale pomimo tego darzy ich wielkim szacunkiem z tego powodu, że bronili niedźwiedziej wyspy przed agresorami.

     
  Oświadczam, ze zapoznałem się z regulaminem i zgadzam się z jego treścią oraz zobowiązuję się do jego przestrzegania.

     


  Ostatnio zmieniony przez Orik Mormont dnia Pon Lip 20, 2015 9:34 pm, w całości zmieniany 4 razy
  Elbereth Tully
  Elbereth Tully
  Administrator

  Liczba postów : 312
  Join date : 31/05/2014
  Age : 22
  Skąd : Riverrun

  Re: Orik Mormont

  Pisanie by Elbereth Tully on Pon Lip 13, 2015 8:49 pm

  Mam kilka uwag. Po pierwsze w wyglądzie masz zaledwie 5 zdań, a wymogiem jest minimum 10. W charakterze masz 9 zdań, a wymogiem jest minimalnie 10. Także musisz coś dopisać Smile

  Poza tym z twojego mini drzewka genealogicznego wynika, że Jorah jest twoim małżonkiem, a Jeor i Allys to również małżeństwo.
  Elbereth Tully
  Elbereth Tully
  Administrator

  Liczba postów : 312
  Join date : 31/05/2014
  Age : 22
  Skąd : Riverrun

  Re: Orik Mormont

  Pisanie by Elbereth Tully on Nie Lip 19, 2015 1:19 pm

  Już jest prawie ok, tylko mam jedno małe zastrzeżenie. Skoro miecz z valyriańskiej stali jest przekazywany z pokolenia na pokolenie, to raczej Orik nie mógł mu nadać nazwy, bo ten już taką miał. Także proszę o lekką zmianę historii Smile I jeszcze jedno. Według PLiO miecz Mormontów nazywał się Długi Pazur, a nie Niedźwiedzi Pazur. Tu też proszę o poprawę.
  Orik Mormont
  Orik Mormont

  Liczba postów : 57
  Join date : 05/08/2014
  Skąd : Niedźwiedzia Wyspa

  Re: Orik Mormont

  Pisanie by Orik Mormont on Pon Lip 20, 2015 9:34 pm

  Poprawka !
  Elbereth Tully
  Elbereth Tully
  Administrator

  Liczba postów : 312
  Join date : 31/05/2014
  Age : 22
  Skąd : Riverrun

  Re: Orik Mormont

  Pisanie by Elbereth Tully on Pon Lip 20, 2015 11:29 pm

  Teraz akceptuję Smile

  Sponsored content

  Re: Orik Mormont

  Pisanie by Sponsored content


   Obecny czas to Sro Sty 23, 2019 9:35 pm