Forum aktualnie zamknięte.


  Rycerska wieża sir Hawke'a

  Share
  avatar
  William Hawke
  Administrator

  Liczba postów : 296
  Join date : 23/07/2014
  Age : 24
  Skąd : Hawkhill

  Rycerska wieża sir Hawke'a

  Pisanie by William Hawke on Sro Lip 15, 2015 7:44 pm

  Hawkhill to duża kwadratowa wieża stojąca na centrum rozległego wzgórza. Sama konstrukcja przypomina barbakan potężnej bramy. Sama wieża ma jest dość wysoka i dzieli się na pięć kondygnacji. Każda z nich jest dość przestronna.

  Na parterze znajduje się kuchnia, pokoje gospodarcze, komnaty służby i jadalnia. Na pierwszym piętrze znajduje się biblioteka i miejsca do nauki. Na ścianach wiszą mapy i gobeliny przedstawiające genealogię rodu.

  Drugie piętro zajmuje kilka skromnych komnat dla gości oraz potomstwa Hawke'ów oraz pomieszczenie, w którym podejmowani są goście. Na ścianach wiszą flagi z rodowym godłem, a pod jednym z okien stoi barek z winami.

  Trzecia kondygnacja to zbrojownia, w której Hawke'owie trzymają sporo broni. Jest też wydzielone miejsce, w którym nawet podczas kiepskiej pogody można trenować szermierkę. Na tym poziomie znajduje się najwięcej wąskich okien strzelniczych. Kondygnację tą zaprojektowano tak by była możliwie dogodnym punktem dla łuczników w przypadku konieczności obrony wieży.

  Przedostatnie piętro stanowi sypialnia Hawke'ów pełniąca również role samotni. Na tym pietrze znajdują się wszystkie osobiste przedmioty kolejnych głów rodu. Obecnie poza starym dębowym łożem znajduje się tam stojak, na którym wisi zbroja, spory stół na którym leżą książki i mapy. Kufer pełen drobiazgów. Kilka szaf z ubraniami. W ścianę obok łóżka jest wbity hak, na którym zazwyczaj wisi pas z mieczem tak, że William jest w stanie go dobyć kilka chwil po przebudzeniu.

  Szczyt wieży jest przestronny i stanowi doskonały punkt widokowy. Znajdują się na nim dwie balisty oraz katapulta. W drewnianej budzie spoczywają spore zapasy strzał, bełtów oraz kamieni.  Pozostałe zabudowania na wzgórzu

  Niski kamienny mur, który okala obszar w promieniu 30 metrów od wieży. Mierzy on ledwie cztery metry, więc przeciwnicy są w stanie forsować go przy dobrej współpracy nawet bez użycia drabin jednak zapewnia wystarczająco dobrą ochronę przed niewielkimi grupami najeźdźców lub bandytów.

  Spichlerz, w którym magazynowane są zapasy żywności. Oczywiście w wieży znajdują się również zapasy jednak w tym budynku okoliczna ludność może gromadzić swoje zapasy.

  Warsztat kowala i stajnie. Dwa budynki leżące nieopodal bramy.

  Kilka budynków gospodarczych, pomieszczeń mieszkańców wzgórza oraz magazynów.

  Kilka drobniejszych warsztatów rzemieślniczych w tym warsztat łuczarza.

  Te wszystkie obiekty mieszczą się na wzgórzu z racji tego, że Hawkhill w każdym pokoleniu jest modernizowane, więc wymagane jest by rzemieślnicy i ich wytwory były dostępne na miejscu. Nadwyżki sa magazynowane bądź sprzedawane poprzez Hawktown.


  _________________
  Wzlecimy Wysoko

   Obecny czas to Pon Sty 21, 2019 7:01 am