Forum aktualnie zamknięte.


  Komnaty Maestra Edvyna

  Share
  avatar
  Torrhern

  Liczba postów : 260
  Join date : 29/05/2014
  Age : 23
  Skąd : Koniec Burzy

  Komnaty Maestra Edvyna

  Pisanie by Torrhern on Wto Cze 03, 2014 11:48 am

  Składają się z kilku pomieszczeń: sypialni, biblioteki, kruczarni, wychodka i pokoju roboczego. Jest tu cicho, bardzo cicho.
  Sypialnia jest małym, schludnym pomieszczeniem. Znajduje się w niej łóżko maestra, mały stolik, krzesło i skrzynia. Na ścianach wiszą portrety najznamienitszych z maestrów, jacy kiedykolwiek żyli.

  W bibliotece stoi kilkanaście regałów z księgami, miksturami, lekami, mapami i różnymi zagadkowymi przedmiotami. Półki wręcz uginają się pod ich ciężarem. W księgach znajdują się pradawne zaklęcia, nikomu nieznane zapiski maestrów, kolumny przychodów i wydatków w Końcu Burzy.

  W pokoju roboczym stoi wielki stół, na którym znajdują się: bezwładnie porozrzucane kartki papieru, jakaś otwarta księga, świeca, kałamarz z atramentem i piórem, dwie otwarte fiolki z zielonym i czerwonym płynem. To przy nim maester na rozkaz lorda sporządza listy do wysłania, przygotowuje mikstury, leki czy robi jakieś wpisy do ksiąg.

  Kruczarnia znajduje się tuż obok schodów prowadzących na dach wieży, przetrzymywane jest w niej jedzenie dla ptaków, kruki roznoszące listy, rozkazy czy powiadomienia.

  Wszystkie pomieszczenia połączone są przejściami aby maester mógł szybko i sprawnie się przemieszczać.

   Obecny czas to Sob Lip 21, 2018 9:27 pm