Gra o Tron

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Forum aktualnie zamknięte.


2 posters

    Wioski na północy

    Remy Tyrell
    Remy Tyrell


    Liczba postów : 27
    Join date : 08/07/2015
    Skąd : Wysogród

    Wioski na północy Empty Wioski na północy

    Pisanie by Remy Tyrell Czw Lip 09, 2015 1:33 pm

    11 lipca 362 AC
    Posłaniec poprowadził ich w okolice miejsca, gdzie zbuntowani chłopi rozbili swój obóz. Kilkaset metrów od nich znajdowało się kilkanaście namiotów, trochę szałasów. Nic specjalnego. Maszerowali dalej, w szeregu. Gdy obozowisko było już w zasięgu ich łuków, Tyrell nakazał zatrzymać się i ustawić w szeregu. Następnie wraz z pięcioma jeźdźcami ruszył do przodu. Wśród buntowników trwałą krzątanina. Widocznie nie spodziewali się takiej interwencji. Kilkudziesięciu stało i patrzyło się na orszak lorda. Remy zakrzyknął w ich stronę.
    - Jestem Remy Tyrell, lord Reach. Przybyłem tutaj z wojskami bo tego chcieliście. Zastanówcie się jednak, czy nie warto porozmawiać.
    Nie obawiał się ich reakcji. Wojska przybyły raczej w charakterze zastraszenia chłopów, by zmusić ich do rozmowy. A nawet jeżeli by to się nie udało, to znajdował się na tyle daleko od buntowników, że strzały, wypuszczone przez ich myśliwskie łuki, nie miały szans przebić zbroi.
    Mistrz Gry
    Mistrz Gry


    Liczba postów : 512
    Join date : 25/06/2014

    Wioski na północy Empty Re: Wioski na północy

    Pisanie by Mistrz Gry Pią Lip 10, 2015 6:10 pm

    Nim chłopi doczekali się należnego zainteresowania minęły 4 dni. Przez ten czas odwiedzili 13 wiosek werbując tym samym do swojej armii dodatkowych 291 chłopów. Łącznie sporawy już obóz liczył sobie 541 wieśniaków. Wszyscy byli wkurzeni i żądni krwi. Do tej pory udało się im dorwać jednego zagubionego rycerza. Jego ciało okrutnie zmasakrowano...

    Chłopi wysłuchali okrzyku władcy Reach. Nie do końca spodobał się im ton w jakim rycerz wypowiadał swe słowa. W obozie nastąpiło poruszenie. Kawałek przed obóz wyszło kilku ludzi. Na przedzie stał chłop ubrany w nie do końca dopasowane i jeszcze zakrwawione elementy pancerza. Odkrzyknął. Jeżeli czegoś od nas chce to niech zejdzie i przyjdzie do nas. Z końskiego grzbietu każdy pan ino spluwać potrafi na słabszych. Ja Szela nie będę się płaszczył przed pańskim batogiem, bo ino z sługami wielki lord przybył. Chce rozmawiać niech zejdzie i podejdzie do obozu! Inaczej pognamy precz!
    Remy Tyrell
    Remy Tyrell


    Liczba postów : 27
    Join date : 08/07/2015
    Skąd : Wysogród

    Wioski na północy Empty Re: Wioski na północy

    Pisanie by Remy Tyrell Pią Lip 10, 2015 6:22 pm

    Tyrell wiedział co się święci. Nie zamierzał podchodzić do chłopów i dać im się zabić. Zwrócił się do jednego ze swoich ludzi i nakazał mu wysłać list do pobliskiego lorda z poleceniem przysłania jak najszybciej jego sił. Po tym zszedł z konia i przemówił do chłopów.
    - Widzę, żeście odważni. Spotkajmy się więc na neutralnym gruncie. Bez broni. Niech podejdą tutaj przywódcy tej grupy. Porozmawiam z nimi. Wiedzcie jednak, że ilu będzie was, tyle będzie i ludzi, którzy przybyli ze mną. To jest moja oferta. I to jest wasza szansa. Nie zmuszajcie mnie do rozlewu krwi, która jest mi droga. Porozmawiajmy, a potem szczęśliwi wróćmy do domów.
    Mistrz Gry
    Mistrz Gry


    Liczba postów : 512
    Join date : 25/06/2014

    Wioski na północy Empty Re: Wioski na północy

    Pisanie by Mistrz Gry Pią Lip 10, 2015 6:31 pm

    Szela słuchał tego co lord ma do powiedzenia. Przynajmniej zlazł z chabety... Chyba... warto mu zaufać. Chłop skinął głową na swoich dwóch przybocznych, odłożyli broń i ruszyli kawałek dalej w pole. Oczywiście za pazuchami dalej mieli schowane rzeźnickie noże i tasaki. W końcu to nie broń lecz narzędzia pracy można by rzec. Mamy swoje żądania! O! Chcemy by ten głupi lord co to siedząc na koniu musi mieć na tarczy wymalowane samego siebie by nie zapomnieć kim jest oddał nam nasze plony. Ledwo na siew starcza, do gęby ino nie ma co włożyć. I niech nam to ten zaremkompenensuje. Bo my stratni!
    Remy Tyrell
    Remy Tyrell


    Liczba postów : 27
    Join date : 08/07/2015
    Skąd : Wysogród

    Wioski na północy Empty Re: Wioski na północy

    Pisanie by Remy Tyrell Pią Lip 10, 2015 7:11 pm

    Nie radziłbym być tak agresywny.
    Remy wysłuchał przywódcę "rebelii". Ze spokojem w głosie odpowiedział.
    - Prawo jest prawem. Wy tak samo jak ja musicie się do niego stosować. Myślicie, że wszystkie daniny zabieram dla siebie? Nie. Wysyłam należną część królowi, pomagam w zasiewach nowych pól. Ale potrafię was zrozumieć. Dlatego obiecuję, że wasze pola zostaną obsiane. Nie chcę by wasze rodziny musiały przymierać głodem, dlatego pomogę im. Wiem, że nie lubicie lorda Risley'a, dlatego zapraszam was, abyście mogli zabawić się na jego koszt. Ruszymy do jego zamku. Wyprawi nam ucztę, a potem ze zbożem i zadośćuczynieniem za wasze szkody wyruszycie do swoich domów. Przyjmujecie moją propozycję?
    Przyszedł mu do głowy pewien plan, a był pewien, że chłopi, jako materialiści zgodzą się na jego propozycję.
    Mistrz Gry
    Mistrz Gry


    Liczba postów : 512
    Join date : 25/06/2014

    Wioski na północy Empty Re: Wioski na północy

    Pisanie by Mistrz Gry Sob Lip 11, 2015 2:05 pm

    Szela podrapał się po pełnej guzów i strupów głowie. Propozycja tego lrycerzyka wydawała się być genialna. Aż za genialna. Chłop swój rozum ma, i nie byle bajdurzenie go nie przekona... Jednak myśl o uczcie była niezwykle kusząca.

    http://kostnica.eu/roll/55a1053890932/ - Test przeciwstawny - chłopi (1 sukces)
    http://kostnica.eu/roll/55a1056d1ae7e/ - Test przeciwstawny - Tyrell (5 sukcesów)

    Przywódca wieśniaków wrócił na chwilę do obozu, skąd można było usłyszeć wrzawę wielu rozemocjonowanych głosów. Po kilkunastu minutach Szela ponownie stanął przed lordem. Przyjmujemy ofertę! Jeżeli lord sprawiedliwość nam odda to wrócimy do domów. Byleby łajdak zapłacił za przyduszanie biednego człeka batogiem do ziemi. Mimo mocnej wiary w słowa lorda z chłopskiego obozu wyjechało kilku gońców, którzy mieli poinformować o zaistniałej sytuacji rodziny zbuntowanych rolników. Jednak ten ruch nie umknął uwadze uważnego lorda.

    Sponsored content


    Wioski na północy Empty Re: Wioski na północy

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Pią Kwi 26, 2024 10:23 pm