Forum aktualnie zamknięte.


  Komnata Maestra

  Share
  avatar
  Elijah Martell

  Liczba postów : 162
  Join date : 06/06/2014
  Skąd : Dorne

  Komnata Maestra

  Pisanie by Elijah Martell on Nie Cze 08, 2014 1:26 am

  Mieści się na drugim poziomie Wieży Słońca. Oprócz licznych medykamentów znajdują się tu kroniki rodu Martell, dwie grube księgi oprawione w okładki z twardej skóry z mosiężnymi okuciami na brzegach. Jedna zapisana w całości, druga dopiero rozpoczęta.
  Z okien komnaty, mimo niewysokiego położenia, widać pokaźną panoramę miasta.
  W pokoju znajdują się liczne stoły i biurka, przez co cała komnata wydaje się dość ciasna. Na ścianach wisi mnogość schematów i przepisów, za pomocą których Maester Aronn przygotowuje różnorakie mikstury i maści.
  avatar
  Elijah Martell

  Liczba postów : 162
  Join date : 06/06/2014
  Skąd : Dorne

  Re: Komnata Maestra

  Pisanie by Elijah Martell on Czw Cze 12, 2014 1:47 pm

  Elijah wkroczył do komnaty maestra, w powietrzu unosił się zapach świeżego atramętu.
  - Nie musisz już pisać zaproszeń Aronn - Powiedział Elijah siadając przy jednym z biurek - Lord Tyrell porozsyłał kruki po całym Westeros... Chyba szykuję się coś dużego
  Maester zapytał z ciekawością w głosie:
  - Co masz na myśli Panie mówiąc "coś dużego"?
  - W wiadomości spytał mnie o lojalność wobec korony.
  - Hmm... - Maester wstał i począł chodzić po komnacie, po chwili zastanowienia powiedział - Takie pytania często padają przed wielkimi wojnami - Maester spojrzał na Elijahę - Historia zna takie przypadki...
  - Owszem, napięcie w Westeros rośnie, Starkowie i Baratheonowie tylko czekają na pretekst do wojny. - Elijah wstał i podszedł do szerokiego okna. Zapatrzył się przez chwilę na miasto. Był późny wieczór. Czerwone smugi zachodzącego słońca rozświetlały ceglane domy Słonecznej Włóczni. Wiał lekki chłodny wiatr. Miasto kładło się do snu. Było słychać gdzie nie gdzie krzyki bawiących się dzieci.
  - Dlatego przekładam nasz turniej - wtrącił nagle Elijah - Zaczekajmy na rozwój wypadków, niech napięcie trochę opadnie. Kto wie... może nigdy nie przyjdzie mi go zorganizować. Nastały niespokojne czasy.
  Maester Aronn kiwnął głową i powiedział:
  - Masz racje Książe.
  Elijah pożegnał się i udał się do swojej komnaty zamyślony.
  avatar
  Elijah Martell

  Liczba postów : 162
  Join date : 06/06/2014
  Skąd : Dorne

  Re: Komnata Maestra

  Pisanie by Elijah Martell on Wto Sty 27, 2015 10:39 pm

  20 stycznia 282 roku

  Książę od razu po przybyciu z portu skierował się do komnat Maestra przeczytać wiadomości. Na początku chciał zrobić sobie kilka godzin przerwy po podróży jednak za namową Aronna postanowił że sprawdzi wiadomości. Na wszelki wypadek.
  Wkroczył do komnaty za Maestrem. Ten udał się prosto do kruczarni. W tym czasie Elijah zajął miejsce przy jednym ze stolików odsuwając jakieś stare pergaminy. Aronn wrócił z kilkoma zwitkami papieru w dłoniach. Książę przeglądał je przez kilka chwil.
  Trafił wreszcie na list od Arlanda Tyrella. Jego treść go mocno zaskoczyła. Chłopak wyraźnie używał pierwszej osoby, a więc nie pisał w imieniu ojca. Co on kombinuje?
  Następny był list od Lorda Gargalena. Tym razem Książę bardziej się przejął. Żelaźni niedaleko naszych wybrzeży? Co to ma znaczyć? Co prawda płyną w stronę Lys, ale i tak nie wiadomo co takim piratom może do głów strzelić. A to paru kapitanów postanowi dodatkowo dorobić i napaść na któreś z nadmorskich miast lub wiosek...
  Trzeba napisać odpowiedzi.
  - Podaj papier, pióro i inkaust.
  Maester nie kazał mu długo czekać. Książę zabrał się do pisania.

  Sponsored content

  Re: Komnata Maestra

  Pisanie by Sponsored content


   Obecny czas to Pon Sty 21, 2019 7:29 am