Forum aktualnie zamknięte.


  (NPC) Dustin Tyrell

  Share
  avatar
  Dustin

  Liczba postów : 149
  Join date : 10/06/2014

  (NPC) Dustin Tyrell

  Pisanie by Dustin on Sro Cze 11, 2014 7:34 pm

  GODNOŚĆ POSTACI: Dustin Tyrell

  WIEK: 43 Dni Imienia

  MIEJSCE URODZENIA: Wysogród

  STANOWISKO: Lord Wysogrodu, Obrońca Marchii, Wysoki Marszałek Reach, Namiestnik Południa

  RÓD: Tyrell

  WYGLĄD: Dustin nie należy do specjalnie przystojnych mężczyzn, ale na pewno nie jest brzydki. Wygląda na twardego i zaprawionego w bojach człowieka. Brązowe włosy nosi średnio przystrzyżone, na twarzy gości też niewielka broda. Ma 1.82 metra wzrostu. Nie jest masywny, ale wciąż pozostaje postawnym i silnym mężczyzną.

  HISTORIA: Jako pierworodny syn lorda i lady Tyrell Dustin od dziecka przygotowany był do objęcia władzy w Wysogrodzie. Ojciec nauczył go walczyć i polować, a maester zarządzać swymi włościami. Jako młodzieniec dobrze radził sobie z mieczem i kopią. Wyróżniał się spośród rycerzy Reach umiejętnościami i odwagą. Jednak jego charakter nie należał do najlepszych, za młodu Dustin był arogancki i zadufany w sobie. Jako zdolny rycerz zawsze patrzył na innych z góry. Zmienił się dopiero po wojnie domowej, która ogarnęła królestwo 25 lat temu. Jako 18 letni rycerz został przydzielony pod dowództwo sir Duncana Dondarriona. Stary rycerz szybko stał się jego autorytetem, a jego nauki i chwalebna śmierć gdy osłaniał odwrót swoich oddziałów zmieniły pogląd Dustina na świat. Z tamtych czasów zapamiętał też dobrze odwagę Meralona Targaryena, późniejszego króla, który walczył u jego Tyrella niczym smok z jego herbu. Od tamtej pory Dustin zawsze wiernie stał u boku króla na Żelaznym Tronie.

  W wieku 22 lat powiadomiono go o tragicznym wypadku jego ojca w trakcie polowania. Dustin został nowym lordem Wysogrodu i musiał przyjąć na siebie wszystkie związane z tym obowiązki. Doczekał się też dzieci, dwóch córek i syna. Pierwsza córka była damą, która doskonale radziła sobie na dworze i ojciec mógł być z niej dumny. Problem pojawił się kiedy urodził mu się syn. Chłopak spisywał się doskonale, jednak nie radził sobie z rycerskim fachem. Dustin sprowadził więc nauczyciela "Wodnego Tańca" z Braavos i z zadowoleniem stwierdził, że jego syn robi szybkie postępy. Jednak wiedział, że lekkie ostrza jakimi walczyli mistrzowie z Braavos nie są w stanie przebić się przez zbroję rycerza, za to wystarczy jedno celne cięcie miecza półtoraręcznego aby tancerz już nigdy się nie podniósł. Później jednak syn wziął się tak jakby w garść i po długich treningach zaczął rosnąć z niego prawdziwy rycerz. Problemy sprawiała mu też druga córka, która nie chciała zaakceptować roli damy i wolała zajmować się walką czy polowaniem. Z drugiej strony była to też pewna ulga, jeśli syn nie zostanie rycerzem to niech będzie nim córka. Gdy Dustin pogodził się z jej wyborem podarował jej miecz i oznajmił, że sam z chęcią pomoże jej trenować.

  Jednak czasy pokoju ponownie się skończyły, a wojenna pożoga znów ogarnia Westeros. Król Meralon zmarł, a władzę objął Jurgen Gromowładny jako Lord Regent króla Odyna. Dustin nie lubił Jurgena, ale pieczy nad swym młodym królem nie powierzyłby też jego stryjowi, który zdaniem Dustina sam chciałby zasiąść na Żelaznym Tronie. Szczerze mówiąc nie przepadał za młodzieńcem, który nie był nawet cieniem swojego ojca. Wtedy Jurgen wezwał głowy rodów Stark, Baratheon i Tully do stolicy by złożyli hołd królowi i... jemu samemu. Przybył jedynie lord Baratheon, który został przez Jurgena stracony i tak rozpoczęła się wojna. Dustin dołączył do Lannisterów, którzy maszerowali na Koniec Burzy, gdzie zbierały się chorągwie Jeleni.

  UMIEJĘTNOŚCI:
  -Czytani, pisanie i liczenie,
  -Jazda konna,
  -Doskonały strateg i zarządca,
  -Niezrównany wojownik gdy dzierży miecz (choć nie jest już tak szybki jak za młodu),
  -Dobrze strzela z łuku,
  -Znawca sztuki dyplomacji,

  EKWIPUNEK:
  -Miecz półtoraręczny,
  -Sztylet,
  -Rodowy sygnet,
  -Pieczęć Lorda Wysogrodu,
  -Biały ogier,
  -Mocna zbroja płytowa i lżejsza kolcza,
  -Proste szaty,
  -Sakiewka z monetami,


  Ostatnio zmieniony przez Dustin dnia Pon Sie 11, 2014 3:14 pm, w całości zmieniany 1 raz
  avatar
  Pan Admin
  Administrator

  Liczba postów : 172
  Join date : 09/03/2014

  Re: (NPC) Dustin Tyrell

  Pisanie by Pan Admin on Sro Cze 11, 2014 8:49 pm

  Fajna karta postaci. Oczywiście akceptuję. Życzę miłej gry. Very Happy

   Obecny czas to Sro Gru 19, 2018 9:24 am