Forum aktualnie zamknięte.


  Komnaty Zamkowe

  Share
  avatar
  Marik Lannister

  Liczba postów : 4
  Join date : 31/10/2014

  Komnaty Zamkowe

  Pisanie by Marik Lannister on Pią Paź 31, 2014 4:33 pm

  W zamku Yronwood aż roi się od rozmaitych sal i komnat. Wszystkie mają wielkie okna, przez co jest w nich ciepło, jasno i przytulnie. Ściany wyłożone są aksamitem, podobnie jak podłogi. Obszywane krzesła i piękne dębowe stoły. Robią one wrażenie zarówno na zwykłych gościach jaki na biedniejszych lordach.
  avatar
  Marik Lannister

  Liczba postów : 4
  Join date : 31/10/2014

  Re: Komnaty Zamkowe

  Pisanie by Marik Lannister on Pią Paź 31, 2014 4:42 pm

  Bramy zamku otworzył się, a mała kolumna konnicy wjechała na główny plac. Wśród nich był Lord Yronwood, który siedział dumnie na swoim koniu, a w dwóch skórzanych torbach miał głowę niedźwiedzia i wilka, które udało mu się upolować.
  Nie było go w zamku przez dwa tygodnie, a w tym czasie wszystkim zajmował się kasztelan, który bardzo się ucieszył na powrót Lorda, bowiem nie przywykł jeszcze do brania odpowiedzialności za cały zamek.
  Zszedł z konia i udał się do swojej komnaty, gdzie czekała na niego już bala z ciepłą wodą. Obmył się i założył swój codzienny strój. Bufiasta tunika w białym kolorze była częściowo zasłonięta przez ciemno-pomarańczową szatę. Ubrał swoje długie brązowe spodnie, a na nogi wsunął parę sandałów.
  Usiadł przy swoim dębowym biurku i nalał wina do małego srebrnego kielicha. Wziął łyka, po czym odsunął naczynie na róg stołu. Wyjął kartkę i kałamarz z piórem. Zaczął pisać list, który miał zamiar wysłać do stolicy, do Lorda Martella.
  Gdy tylko skończył pisać, wypuścił kruka wraz z listem i wyszedł ze swojej komnaty. Skierował się do sali audiencyjnej, był wczesny ranek, a zaraz mieli się zlecieć poddani ze swoimi zwykłymi, szarymi problemami.
  avatar
  Marik Lannister

  Liczba postów : 4
  Join date : 31/10/2014

  Re: Komnaty Zamkowe

  Pisanie by Marik Lannister on Sob Lis 01, 2014 3:15 pm

  Siedział na swoim krześle w głównej sali, było bardzo wygodne, wykonane z dębu i wykładane poduszkami. Obok niego stał stolik z kielichem Dornijskiego wina. Od czasu do czasu musiał przepukać w nim usta, aby nie zaschło mu w gardle.
  Z początku przychodzili wyżej postawieni ludzie ze swoimi problemami. Po nich wchodzili dworzanie i mieszczanie z różnymi projektami budowlanymi, czy innymi sprawami swoich zakładów rzemieślniczych. Na końcu zaczęli się schodzić ludzie z wiosek, którzy próbowali ująć Marika opowieściami jak to ich zły sąsiad doi im w nocy krowy, przez co mają mniej mleka na sprzedaż.
  Marik spoglądał na nich srogą miną i szybko przeganiał z zamku, ale po jednym pojawiał się następny, który często przyłaził z podobnym problemem.
  -Lucjuszu, reszta jest twoja. - Rzekł do kasztelana, który siedział w rogu sali, po czym wstał z krzesła i ruszył do innej części zamku.
  Na korytarzu spotkał maestra, który akurat wychodził ze swojej komnaty.
  -Maestrze Deonie, chodź za mną, mam do ciebie pewną prośbę. - Ruszyli korytarzem na górę, do komnaty Marika.
  -Każ wysłać moich ludzi do okolicznych miast i wiosek, niech sporządzą listę mężczyzn, których możemy powołać do armii. Na razie mają nikogo nie rekrutować, to ma być tylko rozeznanie.
  Maester przytaknął głową i odszedł w swoją stronę, natomiast Marik wszedł do swojej komnaty i położył się na swoim łożu.

  Sponsored content

  Re: Komnaty Zamkowe

  Pisanie by Sponsored content


   Obecny czas to Sro Gru 19, 2018 8:56 am