Forum aktualnie zamknięte.


  Przestrzeń Wodna Dorzecza (Trident)

  Share
  avatar
  Mistrz Gry

  Liczba postów : 512
  Join date : 25/06/2014

  Przestrzeń Wodna Dorzecza (Trident)

  Pisanie by Mistrz Gry on Wto Lip 21, 2015 6:22 pm

  Trident, niekiedy zwany po prostu Trójzębem, to wielka rzeka rozciągająca się przez niemal całe Dorzecze (które prawdopodobnie bierze sobie nazwę właśnie od owej rzeki). Jego wody dają mieszkańcom Dorzecza żywność i dobrobyt związany z szybkim transportem rzecznym towarów już od niepamiętnych czasów. Trident w pewnym momencie dzieli się na trzy odnogi, tradycyjnie zwane widłami. Owe widły to (od Północy): Docierająca mniej więcej do Bliźniaków Zielona Widła, kończąca się niedaleko Seagardu Niebieska Widła, i płynąca w pobliżu Riverrun Czerwona Widła. Okazjonalnie, gdy poziom wód jest szczytowo wysoki, Niebieska Widła wpada do Zatoki Żelaznych Ludzi, co samo w sobie jest ewenementem na skalę światową.

  (Jeśli Tully'owie mają zastrzeżenia co do tego opisu, mogą swobodnie je zgłaszać i w razie potrzeby zastąpić lepszym)
  avatar
  Eryk Greyjoy

  Liczba postów : 257
  Join date : 29/05/2014
  Skąd : Pyke

  Re: Przestrzeń Wodna Dorzecza (Trident)

  Pisanie by Eryk Greyjoy on Wto Lip 21, 2015 7:12 pm

  Lato, 2 Sierpnia, 362 AL


  Gołębica sunęła po Niebieskiej Widle, wykorzystując pełną szybkość jaką nadał jej Szkutnik. Wykorzystując jednocześnie żagiel i większość wioseł, okręt Żelaznej floty bez problemu radził sobie z zadziwiająco agresywnym nurtem Tridentu. Na pokładzie, Eryk siedział spokojnie na deskach które Żelaźni zrabowali ze wsi zwanej Karpowym Siołem. Spoglądał na swoją załogę, zadowoloną z siebie jak zwykle. Horic chwalił się pieniędzmi, które zarobił za sprawą Greyjoy'a, przekomarzając się z kamratami którzy nie mieli tyle szczęścia. Kajafasz siedział na dziobie, w jednej z kościstych rąk trzymając mapę, zabraną jeszcze z Pyke. Drugą przytrzymywał Lainę, Dorzeczańską dziewczynę (która, o ironio, dołączyła do załogi z własnej woli w Lannisporcie) niebezpiecznie wychylającą się z okrętu. Młoda, ubrana w proste, skórzane odzienie, nie była trudna do złapania za przysłowiowe "fraki" przez posępnego kapłana.
  Eryk z uśmiechem obserwował ich relację, czekając tylko aż Kajafasz pęknie pod naporem ciepłych uczuć Lainy, i na przykład wyrzuci ją za burtę.
  -Kapitanie, problem jest- odezwał się dźwięczny, męski głos zza ramienia Eryka. Był to Corwyn, brat dzierlatki. Greyjoy mruknął, przyzwalając na rozwinięcie tematu. -W boju chłopcy połamali kilka tarcz, ponadto przydałoby się kilka osełek bo miecze też mają w nie najlepszym stanie...- wyjaśnił sytuację ekonom Gołębicy. Mówił prawdę, sami żołnierze też nieco narzekali na brak potrzebnych zasobów na statku. -Gdzie najlepiej będzie je zakupić?- szybko sformułował pytanie Kapitan, odnosząc się do wiedzy swojego ekonomisty. -Gdy wpłyniemy do zatoki Żelaznych Ludzi, najlepszym wyborem byłyby...- nie zdążył dokończyć wypowiedzi Corwyn, gdy Eryk zasłonił mu usta dłonią. Greyjoy spojrzał się na siedzącego nieopodal Ignatiusa, wypijającego resztki ze swojego bukłaka. -Igi, ty korespondowałeś z Wyspami, Zaraza zeszła?- zapytał się pełen nadziei kapitan. Medyk pokręcił głową. Zrezygnowany Eryk spojrzał się z powrotem na ekonoma. -Więc nie ma mowy- uciął temat powrotu na Wyspy Eryk.
  -Miejsca przy wiosłach też same się nie uzupełnią...- Cedric, szarowłosy pierwszy oficer także wtrącił się do rozmowy. Sam przez pewien czas wiosłował, w miejsce rannego w rękę Qurrona, co dawało mu prawo do narzekania.
  -Więc potrzeba na okręt trochę broni, i 7 wojowników... chyba wiem gdzie będziemy mogli ich poszukać, by wszyscy byli zadowoleni...- powiedział cicho Eryk, kończąc rozmowę. Gestem nakazał sobie podać klatkę z krukami, papier i coś do pisania. Wypisał krótki list do Wysogrodu, który wysłał. Potem odłożył wszystkie przybory, i zwrócił się do Kajafasza.
  -Jak wypłyniemy na morze, prowadź okręt do Turni...-

   Obecny czas to Sro Gru 19, 2018 9:09 am